Греція запросила допомогу у ліквідації масштабних пожеж

28 июля 2025

Масштабна лісова пожежа охопила північне передмістя Афін 26 липня, змусивши місцевих жителів евакуюватися. Про це повідомила пожежна служба Греції, інформує Ekathimerini.

Жителі міста Кріонері, що за 20 км на північний схід від Афін, отримали SMS-повідомлення з вимогою евакуюватися до безпечних зон, розповів речник пожежної служби Васіліс Ватракоянніс.

"Є повідомлення про завдані збитки. Ми підрахуємо їх, коли пожежу буде ліквідовано", - додав він.

Втім, за його словами, "справжні труднощі ще попереду". Греція звернулася до Механізму цивільного захисту ЄС з проханням надати шість пожежних літаків.

Зазначається, що 145 пожежників і 44 пожежні машини, десять пожежних літаків і сім гелікоптерів намагаються загасити пожежу. Чотири машини швидкої допомоги надали допомогу щонайменше п'ятьом мешканцям, більшість з яких - особи похилого віку з проблемами дихання.

Температура повітря перевищувала 38 градусів за Цельсієм, сухість і сильний вітер сприяли поширенню полум'я.

"За таких умов пожежі поширюються дуже швидко й стають небезпечними. Ці умови, ймовірно, збережуться протягом наступних днів", - відзначив Ватракогіанніс.

Пожежна служба також бореться ще з чотирма великими пожежами: на південному заході, на двох найбільших островах Греції – Криті на півдні і Евбеї на північ від Афін, а також на острові Кітера на північному заході від Криту. До гасіння залучено щонайменше 335 пожежників, 19 літаків і 13 гелікоптерів, але вони можуть працювати лише вдень.

Загалом за останні 24 години по всій країні зафіксовано 52 осередки займання.

Нагадаємо, потужна лісова пожежа спалахнула поблизу грецького міста Коринф. Влада наказала евакуювати кілька сіл.

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp

korrespondent.net

Хочешь узнать больше - читай отзывы

← Вернуться на предыдущую страницу

Читайте также:

Рютте пояснив, що не дасть Путіну напасти на НАТО 26 декабря 2025

Необхідно максимально посилити Україну та збільшували власні витрати на оборону, наголосив глава Альянсу.

EHang розпочала серійне виробництво пожежних безпілотних дронів EH216-F 26 декабря 2025

У грудні 2025 року перший серійний безпілотний дрон EH216-F у модифікації для гасіння пожеж зійшов з конвеєра в Пекіні, що стало важливим етапом у розвитку «економіки малих висот» в Китаї. Це третя спеціалізована версія електролітака EH216 китайської компанії EHang після пасажирської та вантажної моделей. Нещодавня пожежа в висотній будівлі в Гонконгу підкреслила важливість засобів висотного пожежогасіння, яка з розвитком дронів набуде зовсім іншого характеру.

У Казахстані порушили сотні справ проти громадян, що воювали за Росію 26 декабря 2025

Раніше кількість таких справ у Казахстані обмежувалася десятками на рік, однак цього року їхня кількість сягнула позначки у 700.

 

Вас могут заинтересовать эти отзывы

Каталог отзывов





×

Выберите область поиска

  • Авто
  • Одяг / аксесуари
  • Роботодавці
  • Інше