28 ноября 2023
Напевно, українську кухню можна вважати однією з найяскравіших та найпопулярніших у світі. Такий висновок легко зробити, спираючись на той факт, що багато українських страв відомі у всьому світі. Серед них такі кулінарні шедеври, як, наприклад, борщ, вареники, пампушки, домашня ковбаска з часником, закуски з сала тощо і цей перелік можна продовжувати далі.
Страви української кухні традиційно ситні та різноманітні, воні відображають гостинність українського народу, який завжди займався сільським господарством, а також його багаті культурні традиції. Основу багатьох страв складає м'ясо, переважно свинина, сало, овочі. Ще однією візитівкою України можна вважати різноманітні вироби із тіста та страви на основі молочних продуктів.
Клопотенко – відомий ресторатор, шеф-кухар, телеведучий та блогер, який поставив перед собою завдання відродити народні українські традиції в галузі кулінарії, розшукати забуті рецепти та адаптувати їх до умов сучасності, а найголовніше – зміцнити статус української кухні у світі.
Саме завдяки Євгену Клопотенко знаменитий на весь світ український борщ увійшов до реєстру культурної спадщини людства (Репрезентативний список нематеріальної культурної спадщини людства), під егідою ЮНЕСКО. Цей факт раз і назавжди відкинув спроби Росії оголошувати цю українську самобутню страву своєю. Завдяки цьому багато людей дізналися про Україну і полюбили її смачні страви.
У цьому всім охочим допоможуть книги Євгена Клопотенка, в яких він наводить опис та фотографії найрізноманітніших страв. Основний спосіб приготування українських страв – це запікання у печі та відварювання. Так варили різноманітні каші, готували рідкі страви, у тому числі й борщ, тушкували знамениту печеню та випікали запашний хліб. Навіть перебуваючи далеко від будинку, козаки не використовували примітивну їжу, а зазвичай готували на вогнищі куліш, варили бульйони з дичини та юшку з риби.
У певний історичний період українське меню доповнили традиції турецької кухні, зокрема обсмажування у розпеченій олії. Українці з давніх-давен і до сьогодні широко використовують у приготуванні різних страв часник, який надає багатьом кулінарним виробам особливий аромат. Досить тут згадати легендарну домашню ковбасу в смальці, закуски із сала з часником або знамениті пампушки до борщу.
В українському меню ви не знайдете страв, які складаються із хліба, розмоченого у воді, або рідкого порожнього супу, який приготовано на основі квашеної капусти з картоплею – українська кухня щедра та різноманітна, тож рекомендуємо скористатися тим багатством, яке зібрав для нас усіх Євген Клопотенко.
← Вернуться на предыдущую страницу
Тіна Кароль у Британії зазнімкувалася з майже 16-річним сином 19 ноября 2024
Співачка Тіна Кароль у Insta-сторіс поділилася рідкісним фото з єдиним сином Веніаміном, у черговий раз ошелешивши фанів тим, як стрімно він дорослішає.
Що не можна їсти на сніданок на думку дієтологів: 8 продуктів, які ми звикли споживати зранку 19 ноября 2024
8 продуктів, які ні в якому разі не можна їсти на голодний шлунок
Як зробити сухе волосся зволоженим: корисні поради 19 ноября 2024
Сухе волосся — сигнал про те, що йому бракує вологи та правильного догляду. Воно може стати ламким, втратити блиск і стати схожим на солому. Щоб повернути здоровий вигляд і життєву силу вашому волоссю, слід правильно підібрати засоби та методи догляду.