Станом на 1 грудня у світі лишаються ув'язненими 363 журналісти. Це на 20% більше, ніж торік. Такі дані наводить правозахисна організація Комітет захисту журналістів (CPJ).
В Ірані ситуація найгірша у світі. Там ув'язнено 62 журналісти. Влада придушує загальнонаціональні протести, що спалахнули у вересні після смерті 22-річної Махси Аміні. Учасники акцій протесту звинувачують поліцію у її вбивстві. Аміні затримали за "неправильне" носіння хіджабу.
За Іраном слідують Китай, М'янма, Туреччина і Білорусь.
У Китаї 43 журналісти перебували за ґратами на початку грудня. Серед них найбільше уйгурських.
У М'янмі ув'язнено 42 журналістів. Багатьох засудили за "підбурювання" та "неправдиві новини".
Кількість ув'язнених журналістів у Туреччині зросла з 18 у 2021 році до 40 – у 2022-му. Цьогоріч там арештували 25 курдських журналістів за підозрою у тероризмі.
У Білорусі за ґратами перебувають 26 журналістів. Більшість звинувачуються у "державній зраді".
Також у CPJ підкреслюють, що новими обмежувальними законами у Росії про контроль над висвітленням її війни проти України знищено незалежні ЗМІ, що залишалися там. Десятки російських журналістів уникли ув'язнення, бо втекли за кордон. З 19, що перебувають у російських в'язницях, кільком загрожує до 10 років ув'язнення за звинуваченням у поширенні "фейкових новин".
"Рекордна кількість журналістів у в'язницях – це криза, яка показує поступове знищення демократії в усьому світі", – сказала президент CPJ Джоді Ґінзберґ.
Нагадаємо, станом на 1 грудня 2021 року у світі було ув'язнено 293 журналістів. Найбільше ув'язнених фіксували у Китаї, М'янмі і Єгипті.
Нагадаємо, українські журналістки 5 каналу знялися для благодійного календаря нюдсів Без цензури. Так вони хочуть допомогти ЗСУ – зібрати мільйон гривень для купівлі рацій. Але медіа-громада не схвалює цієї витівки.
korrespondent.net
Хочешь узнать больше - читай отзывы