16 сентября 2024
Влада Кіпру позбавила громадянства вісьмох людей, серед яких - український бізнесмен Ігор Коломойський, якому надали натуралізацію за значні інвестиції в острівну країну. Про рішення уряду у суботу, 14 вересня, повідомила кіпрська газета Philenews.
Зазначається, що Коломойський мав громадянство Кіпру з 2010 року. Також з 1995 року в нього є ізраїльське громадянство.
Коломойському видали так званий "золотий паспорт" Кіпру за програмою "громадянство в обмін на інвестиції в економіку країни". Однак, як зазначає Philenews, він не згадав у своїй заяві про натуралізацію про справу про ухилення від сплати податків у Росії, яку проти нього відкрили у 2008-му.
У рішенні Кабінету міністрів Кіпру зазначається, що як до, так і після натуралізації Коломойський "був і є особою з сумнівною репутацією, і що його натуралізація створила і продовжує створювати величезний ризик поганої репутації для Республіки Кіпр".
Кіпр нагадує, що у 2021 році Державний департамент США заборонив Коломойському в'їзд до Штатів через звинувачення в корупції.
Окрім Коломойського, Рада міністрів 4 вересня вирішила позбавити кіпрського громадянства ще сімох людей: інвестора з Єгипту Мохамеда Абдельрахмана Мохамеда Салема та його дружину та дитину, а також інвестора з РФ Максима Захарченка, його дружину та двох дітей.
Нагадаємо, що ще у 2014 році Коломойський зізнався у потрійному громадянстві – тоді в нього були три паспорти.
А у жовтні 2023 року суд визнав Коломойського громадянином України. З минулого року він знаходиться під вартою через низку порушених проти нього справ.
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp
Хочешь узнать больше - читай отзывы
← Вернуться на предыдущую страницу
Як пити каву і не зашкодити здоров'ю 13 января 2026
Перші січневі тижні завжди змушують нас переглядати повсякденні звички — особливо ті, що допомагають підтримувати тонус, незважаючи на відсутність світла, холод у квартирах та загальне напруження, яке відчувають жителі України.
Держдеп закликає американців негайно тікати з Ірану 13 января 2026
Вашингтон попереджає, що не може допомогти своїм громадянам евакуюватися з Ісламської Республіки, рекомендує розраховувати на власні сили.
Санду заявила про готовність проголосувати за об'єднання Молдови та Румунії 13 января 2026
Глава Молдови водночас вважає більш реалістичною метою вступ до ЄС, щоб захиститися на тлі нинішньої геополітичної ситуації.