11 сентября 2022
Новим королем Великої Британії став Карл III. Його офіційне проголошення монархом відбулося у суботу, 10 вересня у Лондоні.
Старший син Єлизавети II автоматично успадкував престол після її смерті. Однак, Рада престолонаслідування офіційно його оголосила новим королем Сполученого Королівства лише сьогодні.
Відповідну прокламацію підписали в порядку черговості наступний спадкоємець престолу принц Вільям, королева-консорт Камілла, голова Ради, прем'єр-міністр Британії Ліз Трасс та архієпископ Кентерберійський.
73-річний Карл став найстарішим монархом на момент початку правління за всю історію Великої Британії. Він отримав титул від своєї матері – королеви Єлизавети II, яка померла у замку Балморал увечері 8 вересня.
Згідно з протоколом, новим сувереном Карла III офіційно проголосила спеціальну Раду зі вступу на посаду, яка зібралася в лондонському палаці Сент-Джеймс 10 вересня. Коронація монарха пройде згодом.
Його дружина Камілла набула статусу королеви-консорту. А наступним спадкоємцем престолу тепер є син Карла – принц Вільям.

Нагадаємо, напередодні увечері король Британії виступив із першою промовою, а також провів першу аудієнцію, прийнявши прем'єр-міністра. Перед цим король Карл III прибув до Букінгемського палацу із замку в Балморалі, де днем раніше померла 96-річна королева Єлизавета II.
Хочешь узнать больше - читай отзывы
← Вернуться на предыдущую страницу
Туск прокоментував переліт Зеленського в обхід Польщі 10 июня 2026
Польський аеропорт у Жешуві не був закритий, зазначив Туск, коментуючи переліт Зеленського через територію Молдови.
США вдарили по системах ППО Ірану в районі Ормузької протоки - ЗМІ 10 июня 2026
Війська США завдали удару по декількох іранських системах протиповітряної оборони та радіолокаційних системах.
Мрія про політ до сусідніх зірок на світлових вітрилах зіткнулася з суворою фізикою 10 июня 2026
Найбільш життєздатною ідеєю польоту до інших зірок залишається світловий парус, який разом з невеликим зондом можна за допомогою лазерів розігнати до значної частки швидкості світла. Такі проекти розглядаються і навіть реалізуються на найранніших етапах підтвердження концепції. Але все не так просто, з'ясували китайські вчені. На релятивістських швидкостях фізика світла буде серйозно заважати процесу розгону.