27 марта 2025
Найбільшою перешкодою на шляху до врегулювання російсько-української війни стане територіальне питання. Про це заявив спецпредставник президента США з питань України Кіт Келлог в ефірі Fox News.
Він зауважив, що треба розрізняти фактичний та юридичний контроль над захопленими Росією територіями: Москва не планує покидати окуповані регіони, однак їхній юридичний статус як частини РФ не буде визнаний міжнародною спільнотою.
"Я думаю, що нам потрібно отримати те, що можна назвати технічним завданням. Чого хочуть українці? Чого хочуть росіяни? Потім варто звести ці позиції разом і знайти варіант, який, можливо, задовольнить обидві сторони. Але, звісно, жодна з них не отримає всього, чого прагне", – зазначив Келлог.
Він підкреслив, що найскладнішою темою переговорів стануть території, оскільки контроль над ними залишається змішаним.
"Якщо поглянути на ситуацію, то росіяни повністю контролюють Луганську область (насправді - ні - ред.), але не мають повного контролю над іншими регіонами – Донецькою, Запорізькою та Херсонською. Виникає питання: як виглядатиме ця ситуація надалі? Якими є реальні територіальні здобутки? І тут потрібно розрізняти де-факто і де-юре. Якщо Росія фізично окупує територію, вона звідти не піде. Але це не означає, що міжнародна спільнота визнає цю територію частиною Росії", – пояснив Келлог.
Він додав, що ці складні дискусії ще належить провести.
Нагадаємо, спецпосланець президента США Стів Віткофф нещодавно заявляв, що росіяни "повернули" п’ять регіонів і не розуміє, "навіщо їм ще щось". І зараз, за його словами, ключове питання - поступки України у питанні відмови від територій.
Зеленський розкритикував заяви Віткоффа
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp
Хочешь узнать больше - читай отзывы
← Вернуться на предыдущую страницу
Tomahawk для України: з'явилась реакція Москви 30 сентября 2025
Російська сторона намагаєтья зрозуміти потенційні загрози і з'ясувати, хто буде залучений до процесу, зазначив Дмитро Пєсков.
Народна артистка України Ніна Набока показала свою затишну дачу. Фото 30 сентября 2025
"Ось куди всі гонорари йдуть": Народна артистка України Ніна Набока показала свою затишну дачу. Фото Вона там проводить більшість вільного часу
Вибори в Молдові: як програла Росія 30 сентября 2025
Перемога правлячої партії на парламентських виборах широко розглядається як вибір між Європою та Росією.