Китай та Індія шукатимуть заміну нафті з РФ - ЗМІ

13 января 2025

Нові санкції США проти російської нафти змусять китайських та індійських нафтопереробників шукати інших постачальників - з Близького Сходу, Африки та Америки. Про це у неділю, 12 січня, повідомляє Reuters із посиланням на трейдерів та аналітиків.

Зазначається, що багато з танкерів, які потрапили під санкції США, використовувалися Росією для доставки нафти до Індії та Китаю, адже західні санкції та обмеження цін, введені країнами "Групи семи" у 2022 році, перемістили торгівлю російською нафтою з Європи до Азії.

Деякі танкери також перевозили нафту з Ірану, який також перебуває під санкціями.

За словами джерел агентства, російський експорт нафти серйозно постраждає від нових санкцій, які змусять китайських незалежних нафтопереробників надалі скорочувати виробництво нафтоперероблення.

Провідний аналітик Kpler з вантажних перевезень Метт Райт зазначив, що серед суден, які потрапили під санкції США, 143 є нафтовими танкерами, які торік відвантажили понад 530 млн барелів російської сирої нафти, що становить близько 42% від загального морського експорту сирої нафти країни.

З них близько 300 мільйонів барелів було відправлено до Китаю, а основна частина решти пішла до Індії.

"Ці санкції суттєво скоротять флот суден, доступних для доставки сирої нафти з Росії в короткостроковій перспективі, підвищуючи ставки фрахту", - сказав Райт.

Сінгапурський трейдер повідомив, що танкери, які потрапили у чорний список, доставляли близько 900 тисяч барелів російської нафти на добу до Китаю за останні 12 місяців.

Зазначається, що за 11 місяців минулого року імпорт російської нафти в Індію зріс на 4,5% порівняно з аналогічним періодом 2023 року до 1,764 млн барелів за добу, або 36% від загального імпорту Індії.

Обсяг Китаю, включаючи трубопровідне постачання, зріс на 2% до 2,159 мільйона барелів за добу, або 20% від загального імпорту, за той же період.

Нагадаємо, 10 січня влада США оголосила про нові масштабні санкції проти нафтового сектору Росії. Нові обмеження охоплюють понад 400 фізичних осіб та організацій енергетичного сектору Росії, які прямо чи опосередковано забезпечують фінансування військової машини Кремля. Цього ж дня до санкцій приєдналася Велика Британія.

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp

korrespondent.net

Хочешь узнать больше - читай отзывы

← Вернуться на предыдущую страницу

Читайте также:

Пʼять пострілів упритул: у Києві вбили полковника СБУ Івана Воронича 10 июля 2025

Пʼять пострілів упритул: у Києві вбили полковника СБУ Івана Воронича. Усі подробиці, фото та відео За цим фактом відкрито кримінальне провадження

Росія відреагувала на рішення ЄСПЛ щодо MH17 10 июля 2025

Москва не збирається виконувати будь-які рішення ЄСПЛ, pокрема й рішення щодо катастрофи літака, запевнив Дмитро Пєсков.

Анна Саліванчук потішила свою аудиторію новим відео зі щіткою в якості партнера 10 июля 2025

Акторка Анна Саліванчук, яка на відпочинку в Греції не лише насолоджується сонечком та купанням у морі та басейні, а й знімає контент для свого Instagram, потішила свою аудиторію новим відео.

 

Вас могут заинтересовать эти отзывы

Каталог отзывов





×

Выберите область поиска

  • Авто
  • Одяг / аксесуари
  • Роботодавці
  • Інше