Китай та Україна виходять на потужний рівень співпраці: "Шовковий шлях" та зона вільної торгівлі

7 ноября 2016

Китай пропонує України створити спільну зону вільної торгівлі. Також називає Україну дуже важливою в інфраструктурному проекті "Шовковий шлях", що об'єднує понад 60 країн світу та сполучає торговельними зв'язками Китай із Європою.

"Без України реалізація ініціативи ("Шовковий шлях") буде неповною, навіть немислимою. Через це Україна стала однією з перших серед більш ніж 60 країн, які приєдналися до шляху", – сказав посол КНР Ду Вей на форумі в Києві, присвяченому розвитку інфраструктурного проекту "Шовковий шлях" в Україні.

Остаточної офіційної відповіді Києва щодо зони вільної торгівлі з Китаєм поки немає, але в такій співпраці зацікавлені.

"Китайська сторона запропонувала на робочому рівні амбітну мету – створення українсько-китайської зони вільної торгівлі. Сподіваємося на активізацію дослідження цього питання з української сторони", – зазначив посол КНР.

"Коли буде розроблено національну експортну стратегію, ми зможемо уважніше дивитися на перспективні ринки і те, яким чином нам збільшувати доступ до них. Угода про вільну торгівлю – не єдиний механізм присутності українських товарів на цьому ринку", – сказала заступник міністра економічного розвитку і торгівлі, торговий представник України Наталія Микольська.

Вона також назвала переспективні галузі співпраці України та Китаю.

"Ми вже багато зробили – зараз важливе залучення інвестиції у виробництва для експорту. Надзвичайно важливо, що стратегічна співпраця між Україною та Китаєм розвивається і ми маємо плідний міжурядовий діалог. Перспективні галузі співпраці між Україною та Китаєм – це промисловість, сільське господарство, туризм, поєднання інноваційних хабів та IT-галузей", – сказала Микольська.

Водночас Китай створює фонд обсягом у 10 млрд євро для інвестицій у Центральну та Східну Європу. Він діятиме на базі вже заснованого холдингу Sino-CEEF для економічного співробітництва з країнами Центральної та Східної Європи. Кошти спрямують на спільні інфраструктурні проекти, високотехнологічні виробництва та індустрію масового споживання.

Ще 2013 року Пекін заявив про початок глобального економічного проекту "Шовковий шлях". Його метою є поглиблення співпраці між країнами, через які проходять транспортні коридори до Європи з Азії.

Нагадаємо, взимку 2016-го перший вантажний потяг новим "Шовковим шляхом" в обхід Росії дістався з України до кордону Китаю. Проте на зворотній маршрут одразу не вийшов через відсутність замовлень.

tsn.ua

Хочешь узнать больше - читай отзывы

← Вернуться на предыдущую страницу

Читайте также:

Колишня дружина Потапа назвала єдину тему, яку обговорює зі співаком-втікачем 20 ноября 2024

"Мене не цікавить, повернеться він чи ні": колишня дружина Потапа назвала єдину тему, яку обговорює зі співаком-втікачем Вона вважає, що колишні мають залишитися в минулому

Набрякають ноги: експерти радять, що робити 20 ноября 2024

Набрякають ноги: експерти радять, що робити

Віктор Розовий, який отримав важке поранення на фронті, повернувся в "Лігу Сміху": зал аплодував стоячи 20 ноября 2024

Віктор Розовий, який отримав важке поранення на фронті, повернувся в "Лігу Сміху": зал аплодував стоячи. Фото Він візьме участь у проєкті в новій ролі

 

Вас могут заинтересовать эти отзывы

Каталог отзывов





×

Выберите область поиска

  • Авто
  • Одяг / аксесуари
  • Роботодавці
  • Інше