20 декабря 2024
Коаліція країн, очолювана Великою Британією та Латвією, котрі займається спільними закупівлями БПЛА для України, у січні розпочне передачу десятків тисяч дронів. Про це заявив заступник міністра оборони Великої Британії Люк Поллард, передає Інтерфакс-Україна у четвер, 19 грудня.
"Я можу підтвердити, що в січні відбудеться суттєва зміна, коли ми почнемо постачання десятків тисяч безпілотників у межах коаліції, яку Велика Британія очолює спільно із норвезькими та латвійськими партнерами", - зазначив Поллард.
Також Поллард повідомив, що новий пакет допомоги Україні на майже $285 млн, оголошений раніше, передбачає виділення близько $233 млн на закупівлю "ключового військового обладнання" через Міжнародний фонд для України, яким керує Лондон.
Ці кошти скерують на придбання систем ППО, супутнього обладнання, а також "підсилення бойової спроможності ВМС України", зокрема сучасних розвідувальних БпЛА, безпілотних надводних апаратів, дронів для знешкодження мін і баражувальних боєприпасів.
Решту кошти спрямують для постачання систем радіоелектронної боротьби з дронами, а також респіраторів і захисного обладнання для українських військових.
Наразі учасниками Коаліції дронів є: Велика Британія, Латвія, Австралія, Канада, Данія, Естонія, Німеччина, Литва, Нідерланди, Польща, Швеція та Україна.
Нагадаємо, уряд Великої Британії нещодавно таємно поставив Україні десятки крилатих ракет Storm Shadow.
Також глава уряду Кір Стармер наголосив, що Британія прагне зміцнити позиції України у 2025 році.
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp
Хочешь узнать больше - читай отзывы
← Вернуться на предыдущую страницу
Кім Чен Ин заявив про подвоєння виробничих потужностей КНДР у ядерній сфері 5 июня 2026
Кім оглянув нещодавно відкритий завод із виробництва ядерних матеріалів, однак його місцезнаходження не розкривається.
Кішка Карла Лагерфельда, на яку модельєр переписав свій спадок, не отримала ні копійки: чому справу передали до суду і хто доглядає тварину Спадщина, призначена кішці, уже 6 років залишається недоступною
У ЄС розпочали підготовку процесу відкриття кластера для України 5 июня 2026
У найближчі дні продовжиться наполеглива робота над завершенням обговорень у Раді ЄС щодо офіційного відкриття цього кластера.