Країни G20 пом'якшили критику війни Росії на саміті в Ріо

19 ноября 2024

Країни G20 у заяві за підсумками саміту в Ріо-де-Жанейро пом'якшили критику війни Росії проти України абстрактною та розмитою згадкою про "людські страждання". Про це повідомляє Financial Times.

ЗМІ стверджує, що така згадка свідчить про те, що найбільші економіки світу нібито "сигналізують про послаблення підтримки України". Зокрема, у спільній декларації пом'якшено раніше узгоджену критику війни Росії проти України. В заяві Україні був присвячений лиш один абзац, порівняно із сімома абзацами в заяві за підсумками торішнього саміту в Нью-Делі.

Цього року комюніке не містило засудження ядерних загроз Росії, пов'язаних з Україною. Там не було вимоги припинити атаки на продовольчу та енергетичну інфраструктуру.

"Це не та мова щодо України, яку ми хотіли б бачити", - сказав один із дипломатів G20 виданню.

Деякі європейські делегації наполягали на більш жорстких формулюваннях щодо засуджування Росії у зв'язку з потужними ракетними ударами по цивільних об'єктах в Україні. Але від цього рішення вони відмовилися через побоювання, що це може зірвати всю спільну заяву.

"Формулювання недостатньо сильні... у них немає нічого про останні атаки. Але ніхто не хотів заходити надто далеко, інакше почалася б бійка і жодної заяви не було б", - заявив один з європейських дипломатів у Ріо.

Як ми вже писали, російську делегацію на саміті лідерів G20 у бразильському Ріо-де-Жанейро очолив міністр закордонних справ Сергій Лавров, а не диктатор Володимир Путін.

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp

korrespondent.net

Хочешь узнать больше - читай отзывы

← Вернуться на предыдущую страницу

Читайте также:

Модель штучного інтелекту Claude допустила шантаж і навіть вбивство, коли їй пригрозили відключенням 14 февраля 2026

Модель штучного інтелекту Claude компанії Anthropic вийшла з-під контролю, погрожуючи шантажем і плануючи вбивство інженера, який хотів її вимкнути. Про це повідомила керівниця відділу політики Anthropic у Великій Британії Дейзі Макгрегор у грудні минулого року. Тепер відео з її заявою стало вірусним у соціальних мережах.

Торік на президента Сирії та двох міністрів скоїли п'ять замахів - ООН 14 февраля 2026

Спроби замахів були здійснені групою Ансар ас-Сунна, яка вважається прикриттям терористичного угруповання ІДІЛ.

Генасамблея ООН схвалила комісію для вивчення ШІ попри протест США 14 февраля 2026

Гутерреш назвав рішення "фундаментальним кроком" до глобального наукового розуміння штучного інтелекту.

 

Вас могут заинтересовать эти отзывы

Зелений Квадрат 4.7
Зелений Квадрат

Отзывов: 1

ify.ua 5.0
ify.ua

Отзывов: 1

Каталог отзывов





×

Выберите область поиска

  • Авто
  • Одяг / аксесуари
  • Роботодавці
  • Інше