Литовців попередили про сирени повітряної тривоги

7 сентября 2025

У Литві вмикатимуть сирени повітряної тривоги, якщо в повітряний простір країни увійде БПЛА. Про це заявив міністр внутрішніх справ Литви Владислав Кондратович, повідомило у п’ятницю, 5 вересня LRT.

"Якщо буде встановлено, що безпілотник може переносити вибухівку, може бути оголошено червоний рівень тривоги. Якщо це станеться, мешканці не повинні дивуватися – можуть бути не тільки телефонні сповіщення, а й сирени та інші заходи попередження", – сказав міністр.

Якщо військові визначать, що безпілотник не є небезпечним або навряд чи вторгнеться на територію Литви, буде оголошено жовтий рівень тривоги, сказав Кондратович.

"Мешканці районів, де дрон може потенційно пролетіти, отримають попереджувальні повідомлення з проханням вжити запобіжних заходів, як це було минулого разу", – додав він.

Алгоритм реагування на інциденти в повітряному просторі був затверджений минулого тижня. Він передбачає, що якщо Росія атакує Україну дронами, відповідальні установи Литви та збройні сили мобілізують ресурси та підвищать рівень тривоги. Повітряний простір контролюватимуть не тільки військові, а й прикордонники. У разі реальної загрози, згідно з інструкціями, будуть підготовлені наявні засоби для нейтралізації потенційних цілей.

Литва ввела ці заходи після того, як у липні два російські дрони Гербера вторглися в повітряний простір країни з Білорусі. Один з них ніс 2 кілограми вибухівки. Литовські військові експерти вважають, що обидва безпілотники увійшли до Литви після того, як траєкторію їхнього польоту було змінено заходами радіоелектронної боротьби на тлі атак на Україну.

Литва формує трирівневу лінію оборони на кордоні

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp

korrespondent.net

Хочешь узнать больше - читай отзывы

← Вернуться на предыдущую страницу

Читайте также:

КНР приймає танкери "тіньового флоту" РФ - ЗМІ 7 сентября 2025

Вже другий за останній час російський танкер, який перевозить скраплений природний газ, прибув до Китаю.

Демі Мур підтримала дружину Вілліса в рішенні відселити його від родини 7 сентября 2025

Голлівудська акторка Демі Мур вперше прокоментувала рішення нинішньої дружини Брюса Вілліса, Емми Гемінг Вілліс про те, щоби він жив окремо від родини.

Трамп зробив нову заяву про війну в Україні 7 сентября 2025

Американський лідер заявив, що поклав край семи війнам, і український конфлікт чекає "те саме".

 

Вас могут заинтересовать эти отзывы

Napas 420 5.0
Napas 420

Отзывов: 1

Каталог отзывов





×

Выберите область поиска

  • Авто
  • Одяг / аксесуари
  • Роботодавці
  • Інше