5 января 2025
Самопроголошений президент Олександр Лукашенко напередодні виборів у Білорусі, призначених на 26 січня, планує здійснити візит до Китаю, з метою зміцнити зв'язки з Пекіном для підтримки свого режиму. Про це у п'ятницю, 3 січня, повідомляє Центр протидії дезінформації.
Видання вказує, що це буде вже третя офіційна поїздка Лукашенка до КНР за останні три роки.
"Лукашенко прагне розвивати звʼязки з Китаєм для підтримки свого режиму та посилення переговорних позицій із Кремлем", - пише ЗМІ.
Водночас автори зазначають, що внаслідок тісної співпраці з Росією Білорусь останніми роками перебуває в міжнародній ізоляції. При цьому країна зазнає тиску з боку РФ через безпосередню військову присутність на своїй території, фінансові зобов’язання за кредитами та залежність від енергоресурсів РФ.
"Мінськ прагне активізувати спільні білорусько-китайські проєкти, такі як промисловий кластер "Вялікі Камень", співпраця у фармацевтиці, машинобудуванні та військово-промисловому комплексі", - пише ЦПД.
Раніше повідомлялося, що формальний лідер Білорусі Олександр Лукашенко хотів би зробити запас російських ракет Орєшнік і розмістити 10 таких комлексів у своїй країні.
Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко пригрозив, що у разі нових масових акцій протесту в країні, подібних до тих, що відбулися після президентських виборів у 2020 році, повністю відключить інтернет.
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp
Хочешь узнать больше - читай отзывы
← Вернуться на предыдущую страницу
Іспанія у вогні: вирують масштабні лісові пожежі 17 августа 2025
Найгірша ситуація - у західній частині країни, особливо в Галісії, де кілька осередків вогню злилися в одну велику пожежу.
Каменських у повітряному ромпері з воланами зачарувала ніжністю в гіпнотичному відео 17 августа 2025
Співачка Насті Каменських для реклами одного з відомих українських ювелірних брендів знялася в чуттєвому відео, яке зацінили її шанувальники у Instagram.
У Сіетлі пограбували ювелірний магазин на мільйони 17 августа 2025
Один з грабіжників погрожував працівникам спреєм від ведмедів та електрошокером, але ніхто не постраждав.