9 июля 2024
Колишній головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний 8 липня святкує свій день народження. "Залізному генералу" виповнився 51 рік. На посаді найавторитетнішого військового в Україні він був понад 2,5 роки й протягом цього часу завоював любов суспільства та пошану. Тепер генерал став послом України у Великій Британії.
Ще з самого дитинства Валерій Залужний не міг розлучитися з військовою справою. На одному з давніх фото він позує з іграшковим автоматом у руках, а в молоді роки – у камуфляжі в стінах Одеського інституту Сухопутних військ (Військова академія). OBOZ.UA вирішив пригадати, який вигляд мав "залізний генерал" до отримання звання головнокомандувача ЗСУ.
За час війни Росії проти України з 2014 року він був заступником командира сектора "С", який сформувався на Донбасі й там воював проти окупантів. У 2017 році він отримав звання генерала-майора, а у липні 2021-го став головнокомандувачем Збройних сил України. "Залізний генерал" завжди знав, що напад РФ буде неминучим, і тоді закликав готуватися до нової збройної агресії.
"Я завжди про це кажу з моменту мого вступу на цю посаду. Тому що ця загроза повномасштабної агресії – вона є, вона була. І, на жаль, мушу це зауважити, що, мабуть, вона й буде далі. Відповідно наше завдання як ЗСУ – не чекати "манни небесної", ми маємо до цього готуватися", – казав він в інтерв'ю "Радіо свободі".
З початку повномасштабного вторгнення Росії Валерій Залужний був одним із тих, хто змушував українців вірити в перемогу. Завдяки підтримці не лише нашого суспільства, а й усього світу він потрапив у топ-100 найвпливовіших людей 2022 року за версією журналу TIME.
Після того як президент України Володимир Зеленський звільнив головкома з посади, українці не могли повірити, що воєнними діями зможе керувати інша людина, окрім нього. Вислови Валерія Залужного розбирали на цитати, адже він міг чесно та відверто розповідати про перебіг війни та відповідати на гострі запитання журналістів.
"Ми будемо боротися, доки стане сил. Наша мета – звільнити всю українську землю від російської окупації. ЗСУ не приймуть жодних перемовин, доки РФ не залишить захоплені території", – одна з найбільш влучних фраз, сказаних ексгенералом.
Валерій Залужний має звання Героя України. У травні 2024 року його призначили надзвичайним і повноважним послом України в Сполученому Королівстві Великої Британії та Північної Ірландії. І лише нещодавно стало відомо, що він почне роботу на цій посаді з 10 липня.
Раніше OBOZ.UA писав, що Валерій Залужний вирішив провести свій день народження у родинному колі, вирушивши із дружиною Оленою, з якою в шлюбі понад 20 років, у Карпати.
Тільки перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!
Хочешь узнать больше - читай отзывы
← Вернуться на предыдущую страницу
Бандуристка Марина Круть виступила на американській радіостанції та довела до мурах мережу, а ведучий сказав "Слава Україні" 14 марта 2025
Бандуристка Марина Круть виступила на американській радіостанції та довела до мурах мережу, а ведучий сказав "Слава Україні". Відео Під час ефіру Круть виконала чотири свої композиції
Ірена Карпа розповіла про серйозну кризу в шлюбі з чоловіком-французом 14 марта 2025
Негаразди в стосунках пари почалися на тлі повномасштабної війни в Україні.
Легендарне Lamborghini стає електричним 14 марта 2025
Легендарне Lamborghini стає електричним