19 марта 2025

Міністерство культури та стратегічних комунікацій України надало статус критично важливих для економіки та життєдіяльності населення музичним гуртам "Без обмежень" і "Бумбокс". Відповідний наказ підписано 11 березня.
Згідно з наказом Мінкультури, про який зазначає "Інтерфакс-Україна", ТОВ "БЕЗОБМЕЖЕНЬ" (гурт "Без обмежень") і ТОВ "Музика для мас" (гурт "Бумбокс") відповідають критеріям підприємств, які мають особливе значення для країни у воєнний час. Також вони визнані критично важливими для забезпечення потреб Збройних сил України та інших військових формувань.

Відомо, що обидва гурти регулярно виїжджають за кордон через благодійні концерти, які допомагають закривати потреби військових на фронті. Учасники гурту "Бумбокс" неодноразово публікували фото та відео з-за кордону, коли вони їдуть з "Дронотуром".
Водночас фронтмен гурту Андрій Хливнюк досі перебуває у лавах ЗСУ та періодично з'являється в мережі з фронту. Зокрема, музикант зустрів Новий рік 2025 у зоні бойових дій на Херсонському напрямку. Також він відзначив свій 45-й день народження 31 грудня, перебуваючи на передовій.

Що означає статус критично важливого підприємства
Статус критично важливого підприємства надається компаніям, які відіграють суттєву роль у забезпеченні життєдіяльності держави, економіки та оборони. Такий статус дозволяє певним співробітникам підприємства отримати бронювання від мобілізації, що дає змогу продовжувати виконувати свої професійні обов’язки.
Наприкінці 2024 року Кабмін оновив правила бронювання від мобілізації, ухваливши постанову №1332. Згідно з новими вимогами, підприємства, що претендують на статус критично важливих, повинні:

Раніше цей статус отримали такі медіа та культурні установи, як "Ми-Україна", "5 канал", "1+1", "Прямий", "Інтер", ICTV, "Новий канал", СТБ, "Українська правда", NV, "Радіо Кохання", "Кінокіт", "Зеонбуд", "Укрінформ", "Белсат", Sky News, "Світ навиворіт", "ТЕТ", "2+2", "Київстар ТБ" та Viasat. Крім того, критично важливими визнані понад 70 театрів, оркестрів, ансамблів, музеїв і заповідників.
Раніше OBOZ.UA писав, що Мінкульт призупинив видачу так званих листів сприяння до Державної прикордонної служби України для виїзду за кордон військовозобов'язаних чоловіків, які працюють у сфері культури та медіа. І тому Кабінет міністрів був змушений внести деякі поправки в порядок виїзду за кордон.
Тільки перевірена інформація у нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!
Хочешь узнать больше - читай отзывы
← Вернуться на предыдущую страницу
США заборонили імпорт усіх іноземних дронів — основний удар припав на DJI 23 декабря 2025
Федеральна комісія з зв'язку (FCC) США заборонила (PDF) ввезення в США нових дронів, виготовлених за межами країни — винятки становлять лише моделі, які порекомендує Міністерство оборони або Міністерство внутрішньої безпеки. В першу чергу, захід спрямований проти найбільшого виробника дронів у світі — китайської компанії DJI.
Підрив генерала РФ поблизу Кремля є сигналом для США - ЗМІ 23 декабря 2025
Подібні удари українські сили вже використовували раніше для демонстрації вразливості російської системи безпеки, вважають експерти.
Рубіо та Віткофф конкурують за роль в "мирному плані" щодо України - ЗМІ 23 декабря 2025
Віткофф також конфліктує з Рубіо та посадовцями Державного департаменту стосовно того, як він підходить до питань безпеки.