14 апреля 2026
Петер Мадяр пообіцяв приєднатися до Європейської прокуратури та надати слідчим ЄС повноваження розслідувати справи про шахрайство та корупцію за часів правління Віктора Орбана. Про це повідомляє видання Euractiv.
Мадяр заявив, що Угорщину "пограбували, зробили найбіднішою та найкорумпованішою країною в ЄС". Тому підписання домовленості з прокуратурою ЄС стане одним із перших кроків нового уряду.
Переможець парламентських виборів прагне таким чином розблокувати 17 мільярдів євро заморожених коштів, заблокованих під час правління державою Орбаном.
Під час своєї першої пресконференції Мадяр наголосив на важливості незалежного суду: він особисто не буде відправляти Орбана за ґрати.
"Це не робота політика, не прем'єр-міністра, не голови партії судити, чи місце колишнього прем'єр-міністра у в'язниці", - підкреслив він.
ЗМІ нагадав, що довгий час Віктор Орбан відмовлявся від співпраці з EPPO (Незалежна державна прокуратура ЄС). Будапешт аргументував це "захистом суверенітету", але критики бачили іншу причину: кошти ЄС роками стікалися до бізнес-мереж, пов’язаних з Орбаном. Зокрема, 14% усіх коштів з державних тендерів отримували одержували 42 компанії, які належать 13 соратникам Орбана. Загальна сума сумнівних тендерів з 2010 року перевищує 28 мільярдів євро.
Союзники Орбана вже звинувачують Мадяра у "зраді національних інтересів". У Брюссельському відділенні аналітичного центру MCC (пов'язаного з партією Фідес) заявили, що новий прем'єр планує "пристосуватися до диктату Брюсселя".
Раніше Мадяр заявив, що збирається налагодити дружні відносини з Україною та підтримати грудневу угоду щодо надання Києву Євросоюзом 90 млрд євро.
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp
Хочеш дізнатися більше — читай відгуки
← Вернуться на предыдущую страницу
Домофон в многоэтажном доме — особенности выбора и установки 25 мая 2026
Домофоны для многоэтажных домов и квартир — современные решения для контроля доступа, безопасности и удобного управления входом.
Росія активізувала економічну експансію Таїланду - СЗРУ 25 мая 2026
Росіяни скуповують нерухомість шаленими темпами – кожна четверта угода із закордонними покупцями на Пхукеті припадає саме на громадян РФ.
Кацурін показав, як вдома приготувати пікантну шакшуку 25 мая 2026
Ресторатор та food-блогер Міша Кацурін показав, як вдома приготувати на сніданок смачну шакшуку. Деталі читайте тут.