14 июля 2025
Президент Франції Еммануель Макрон розкритикував рішення президента США Дональда Трампа щодо запровадження мит у 30% щодо Європейського Союзу. Про це він у суботу, 12 липня, написав у соцмережі Х.
"Разом із президенткою Європейської Комісії Франція висловлює рішуче несхвалення оголошення про запровадження з 1 серпня горизонтальних мит у розмірі 30% на експорт з ЄС до Сполучених Штатів", – написав він.
При цьому Макрон зауважив, що заяві про запровадження мит з боку Вашингтона передували тижні інтенсивних переговорів між США та Єврокомісією "на основі серйозної пропозиції, зробленої в дусі доброї волі".
"В умовах європейської єдності Комісія, як ніколи раніше, повинна підтвердити рішучість Союзу рішуче захищати європейські інтереси. Зокрема, це означає прискорення підготовки надійних контрзаходів, мобілізувавши всі наявні в її розпорядженні інструменти, в тому числі протидії примусу, якщо до 1 серпня не буде досягнуто згоди", – акцентував Макрон.
Він також зазначив, що Франція повністю підтримує Єврокомісію в переговорах з метою досягнення взаємоприйнятної угоди до 1 серпня, яка "відображатиме взаємну повагу, яку мають виявляти одне до одного торговельні партнери на кшталт Європейського Союзу і Сполучених Штатів, з урахуванням їхніх спільних інтересів і взаємопов’язаних ланцюгів постачання".
Як повідомлялося, Трамп у суботу оприлюднив у соцмережах два листи, в яких пригрозив запровадити 30-відсоткові мита на імпорт товарів із Європейського Союзу та Мексики вже з 1 серпня.
Раніше повідомлялося, що Трамп запровадив 25% мита для Канади.
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp
Хочешь узнать больше - читай отзывы
← Вернуться на предыдущую страницу
У Києві чоловік, якого розшукував ТЦК, вкусив поліцейського 3 сентября 2025
У Києві чоловік, якого розшукував ТЦК, вкусив поліцейського. Подробиці та відео Киянина вже відправлено на проходження ВЛК
Трамп заявив, що дізнався "цікаві речі" про Путіна 3 сентября 2025
Глава Білого дому заінтригував інформацією про Путіна і війну РФ проти України, яка стане відомою найближчими днями. Також він пригрозив "зміною позиції" щодо Росії.
Від міцної дружби до великої родини: історія кохання Гвінет Пелтроу і її чоловіка Бреда Фолчака 3 сентября 2025
Голлівуд любить драму і скандали. Втім, історія кохання 52-річної акторки Гвінет Пелтроу і 54-річного сценариста і співавтора серіалів "Американська історія жахів" і "Хор" Бреда Фолчака - взагалі не про це. З роками їхній шлюб тільки міцнішає, а вони й досі виглядають так, ніби перебувають у фазі медового місяця.