Меру Кишинева заборонили в'їзд у країни ЄС - ЗМІ

10 июля 2025

Меру столиці Молдови Кишинева Іону Чебану на п'ять років заборонено в'їзд до Румунії та інших держав Шенгенської зони. Про це повідомляє видання Ziarul de Gardă, посилаючись на офіційні джерела в Румунії.

Румунська влада вважає, що Чебан "становить загрозу національній безпеці Румунії".

Поки що ні сам Чебан, ні представники його пресслужби не надали коментарів з цього приводу.


Чебан почав свою політичну кар'єру в Партії комуністів Республіки Молдова (ПКРМ), від якої в 2011 році став депутатом.

Нині Чебан є лідером партії Рух національної альтернативи (MAN). У 2019 році він переміг на виборах мера Кишинева завдяки підтримці проросійських соціалістів, але потім вийшов з партії. Наприкінці 2021 року він створив власну політичну силу.

Чебан раніше виступав проти євроінтеграції Молдови. У 2014 році він заявляв: "Мене не влаштовує підписання Угоди про асоціацію з ЄС. Молдова хоче в Митний союз".

Під час другого мандата раптово змінив риторику і став висловлюватися на підтримку європейської інтеграції.

Документ, підготовлений США в 2022 році, включав очолюваний ним рух MAN до числа структур, через які Росія намагається впливати на політичну ситуацію в Молдові.

Як відомо, в Кишиневі 4 липня відбувся перший саміт Молдова-ЄС за участі керівництва країни та керівництва Євросоюзу.

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp

korrespondent.net

Хочешь узнать больше - читай отзывы

← Вернуться на предыдущую страницу

Читайте также:

Скандал у Чехії: глава МЗС заявив, що ігноруватиме президента 3 февраля 2026

Глава МЗС Чехії Петр Мацінка відкинув свою відставку, до якої його закликають опозиційні партії.

Названо 9 принципів першої психологічної допомоги 3 февраля 2026

Про першу допомогу людям, які постраждали, наприклад, від нещасного випадку, відомо досить багато. Цьому навчають ще в школі. А от про те, як діяти, якщо людина відчуває не фізіологічні, а психологічні страждання, практично не говорять.

Сінгапур має намір стати космічною державою і створить власне аерокосмічне агентство 2 февраля 2026

Оскільки публікація подібної інформації першого квітня без попередньої підготовки ґрунту не всі джерела могли сприйняти серйозно, влада Сінгапуру вирішила заздалегідь попередити, що через кілька місяців створить Національне космічне агентство (NSAS).

 

Вас могут заинтересовать эти отзывы

Гінеколог 1.5
Гінеколог

Отзывов: 1

Юлія 5.0
Юлія

Отзывов: 1

Каталог отзывов





×

Выберите область поиска

  • Авто
  • Одяг / аксесуари
  • Роботодавці
  • Інше