22 мая 2026
У Києві розкрили 20-річного місцевого жителя, який, видаючи себе за "консультанта з криптовалютів", обдурив студентку з Одеси на 700 тисяч гривень. Значна частина вкрадених коштів була виплатою сім'ї загиблого військовослужбовця ЗСУ. Про це повідомила прес-служба Національної поліції у середу, 20 травня.
За даними слідства, на початку березня 2025 року потерпіла через Telegram-бот для знайомств познайомилася з молодим чоловіком, який представився фахівцем у сфері криптовалют та запропонував допомогу в отриманні прибутку.
Під час тривалого спілкування зловмисник увійшов у довіру до дівчини, використовуючи методи соціальної інженерії, та переконав її надати реквізити банківської картки, логін та пароль до онлайн-банкінгу.
Отримавши доступ до фінансових даних потерпілої, фігурант протягом кількох днів зробив серію несанкціонованих транзакцій. Він переказував гроші на рахунки підставних осіб, знімав готівку через банкомати та каси торгових закладів у Києві, а також конвертував частину вкрадених коштів у віртуальні активи.
Під час розслідування кіберполіція зафіксувала цифрові докази, у тому числі листування, голосові повідомлення, банківські операції, IP-адреси та рух коштів до криптогаманців. Під час обшуку за місцем проживання підозрюваного вилучено мобільні телефони та комп'ютерну техніку.
Встановлено, що фігурант уже раніше двічі притягувався до відповідальності за аналогічні злочини.
В даний час йому повідомлено про підозру в шахрайстві, вчиненому у великих розмірах. Суд обрав підозрюваному запобіжний захід - утримання під вартою терміном на 60 діб з правом внесення застави.
Нагадаємо, у Києві аферистка виманила у військовослужбовця понад 700 тисяч гривень. Жінка видавалася за тяжко хвору, яка нібито потребує термінового лікування.
Офіцер ЗСУ пішов на лікарняний, щоб пограти у казино
Хочеш дізнатися більше — читай відгуки
← Вернуться на предыдущую страницу
Петер Мадяр заявив про "історичну угоду" з Україною 14 июня 2026
Українська сторона взяла на себе зобов'язання виконувати всі положення угоди щодо прав угорської громади на Закарпатті, стверджує Петер Мадяр.
Мерц готує особливий подарунок Трампу 14 июня 2026
Рукописного листа від німецького канцлера у Білий дім доставить спеціальний кур’єр. А на саміті G7 Мерц вручить подарунок особисто.
У лікарні Києва помер поранений військовий: поліція почала розслідування 14 июня 2026
У лікарні Києва помер поранений військовий: поліція почала розслідування. Подробиці У медзакладі виявили низку порушень