2 марта 2024
Суда, які возили ракети з Північної Кореї до Росії, вже кілька тижнів стоять на причалі. Про це повідомив південнокорейське видання NK Pro з посиланням на супутникові знімки.
Автори публікації вважають, що це може бути пов’язано із проблемами з виробництвом або з іншими причинами.
Загалом боєприпаси у РФ перевозили чотири судна -це Ангара, Майя-1, Марія та Lady R. Ці судна, за даними порталу, здійснили в КНДР щонайменше 32 рейси. Востаннє судно Майя-1 заходило в північнокорейський порт Расон 12 лютого, Lady R -4 лютого. КНДР також не доставляла контейнери на експортний причал протягом цього часу.
Зазначається, що контейнери, які доставили судна Майя-1 та Lady R на початку лютого, залишаються на пірсі впродовж останніх тижнів. За даними аналітиків, це свідчить про те, що "вони порожні або немає потреби терміново доставляти їх до місць призначення в Північній Кореї".
Супутникові знімки також свідчать про те, що до порту Расона не підвозили контейнери залізницею з внутрішніх регіонів КНДР.
"Можливо, операція призупинена через зупинку виробництва в Північній Кореї або інші логістичні проблеми. Також не можна виключати, що зброя передається в Росію повітряним або залізничним транспортом через спільний сухопутний кордон двох країн", -йдеться у матеріалі.
28 лютого у звіті CSIS (Центру стратегічних і міжнародних досліджень) йшлося про те, що аналітики встановили маршрут постачання боєприпасів з КНДР до Росії за супутниковими знімками, зробленими з серпня 2023 року. Рух суден тривав між Расоном у Північній Кореї та портами Дунай і Східний у Росії. Ці рейси сприяли перевезенню понад 2,5 мільйона артилерійських снарядів та інших боєприпасів.
Раніше Південнокорейське міноборони повідомляло, що Північна Корея відправила в Росію близько 6700 контейнерів, що, ймовірно, містять три мільйони снарядів калібру 152 мм. Росія натомість постачає Північній Кореї продовольство, сировину та деталі, які використовуються у виробництві зброї.
Служба безпеки України задокументувала використання росіянами ракет з Північної Кореї під час повітряних атак на Україну.
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp
Хочешь узнать больше - читай отзывы
← Вернуться на предыдущую страницу
Фіма Константиновський поділився враженнями від спорту, яким займається його дружина 15 января 2026
Ведучий Нового каналу Фіма Константиновський зізнався, що якось спробував спорт, яким професійно займається його дружина Ліза, і він виявився достатньо болючим.
Бужинська, якій проперували око, розповіла, коли зможе повернутися на сцену 15 января 2026
Співачка Катерина Бужинська, котра ще в листопаді дістала травму ока, нарешті повідомила шанувальникам, які чекають її повернення до виступів, хорошу новину. 46-річна зірка одужує.
У Києві чоловік через ревнощі та побутові проблеми жорстоко вбив дружину 15 января 2026
У Києві чоловік через ревнощі та побутові проблеми жорстоко вбив дружину. Подробиці, фото та відео Підозрюваному загрожує до 15 років позбавлення волі