10 августа 2022
Якість сну мешканців Німеччини останнім часом помітно погіршилася, стверджує експерт Німецького товариства вивчення і терапії сну Міхаель Шредль. За його словами, все більше людей скаржаться на не тільки неможливість заснути і втому, але й на тривожні сни, що їх мучать.
До 15 відсотків опитаних ним пацієнтів повідомили про нічні кошмари, що почастішали, повідомив Шредль в інтерв'ю німецькому виданню Psychologie Heute ("Психологія сьогодні"). Війна в Україні, небезпеки, пов'язані з нею, також негативно впливають на якість сну жителів Німеччини.
60 відсотків "снів про ковід" в пацієнтів Шредля були пов'язані зі страхом соціальних контактів та зараження. Частий приклад такого нічного кошмару - людина опиняється у натовпі, у якому ніхто не носить маски.
Від чотирьох до п'яти відсотків усіх людей нині страждають від нічних кошмарів, оцінює німецький експерт. Якщо щось страшне сниться частіше ніж раз на тиждень, це є розладом сну. Переживши навіть один кошмар, люди потім часто бояться заснути, і сон гіршає загалом. У групі особливого ризику - люди, схильні до тривожних розладів або депресії. Жінки у півтора рази частіше страждають на безсоння, ніж чоловіки, стверджує експерт.
Джерело: Українська служба DW
Хочешь узнать больше - читай отзывы
← Вернуться на предыдущую страницу
Рютте побачив можливість покращити ситуацію в Україні 14 мая 2025
Генсек НАТО високо оцінив участь Анкари в організації перемовин та наголосив на значущості турецької оборонної промисловості для Альянсу.
У Києві з третього поверху школи випала учениця 14 мая 2025
У Києві з третього поверху школи випала учениця. Усі подробиці Обставини події встановлять правоохоронці
Представниця Польщі на Євробаченні 2025 розповіла, як прихистила українських біженців 14 мая 2025
"Захоплююсь їхньою відвагою": представниця Польщі на Євробаченні 2025 розповіла, як прихистила українських біженців Співачка вже кілька років тримає з ними зв'язок