На міністерській зустрічі у Хорватії підтримали членство України в НАТО

14 июля 2025

Учасники Другої міністерської зустрічі Україна - Південно-Східна Європа у місті Дубровник, Хорватія, підтвердили відданість євроатлантичному курсу України, закликавши якнайшвидшого запрошення до НАТО. Про це мовиться у спільному комюніке за результатами зустрічі.

Міністр закордонних справ Андрій Сибіга взяв участь у заході як співорганізатор спільно зі своїм хорватським колегою.

У спільному комюніке наголосили, що учасники зустрічі підтримують "Україну на її незворотному шляху до повної євроатлантичної інтеграції, включно з членством у НАТО, та вітаємо запрошення України до Альянсу, яке буде можливим після згоди союзників і виконання необхідних умов".

"Членство в НАТО залишається найкращим та економічно ефективним механізмом забезпечення безпеки України. Ні Росія, ні будь-яка інша держава, яка не є членом НАТО, не має права вето на розширення Альянсу. Ми беззастережно підтримуємо право України обирати власні засоби безпеки та визначати своє майбутнє без зовнішнього втручання", - зазначили у заяві.

Окремо у тексті додали, що після понад 1200 днів незаконного, неспровокованого та невиправданого повномасштабного військового вторгнення Росії в Україну, міністри, відповідальні за зовнішню політику країн, підтвердили "непохитну відданість підтримці України та вирішенню викликів, що стоять перед нашим регіоном".

Раніше генсек НАТО Марк Рютте наголосив, що вступ України до НАТО - незворотний процес, та не слід пов'язувати його з можливою мирною угодою у російсько-українській війні.

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp

korrespondent.net

Хочешь узнать больше - читай отзывы

← Вернуться на предыдущую страницу

Читайте также:

Відомий стан Чонгарського мосту після повторного удару 10 июня 2026

Наслідки атаки на ключову переправу виявилися значно серйознішими, ніж це повідомляється в офіційних джерелах.

У Дагестані прогриміли вибухи на газопроводі 10 июня 2026

Після трьох вибухів спалахнула масштабна пожежа, а з прилеглих районів довелося евакуювати понад 100 місцевих жителів.

Норвегія готує €100 млн на морські дрони Україні 10 июня 2026

Норвегія планує постачання Україні 200 морських дронів в різних конфігураціях до кінця поточного року.

 

Вас могут заинтересовать эти отзывы

Чернега Віолетта 5.0
Чернега Віолетта

Отзывов: 1

Medportal24 5.0
Medportal24

Отзывов: 1

Серж Н 0.5
Серж Н

Отзывов: 1

Каталог отзывов





×

Выберите область поиска

  • Авто
  • Одяг / аксесуари
  • Роботодавці
  • Інше