Стало відомо, що не так із фільмом "Буча" і до чого там "Квартал 95"

6 февраля 2024

У США наприкінці січня цього року відбулася премʼєра художнього фільму "Буча", який нібито мав розказати про звірства російських окупантів у місті на Київщині. Утім, не встигла стрічка ще дійти до українського глядача, як вже втрапила у гучний скандал. Зокрема, і через свій постер. Справа в тому, що автори фільму використали для зображення фотографію Бородянки, і доволі популярну.

Тож у українців і безпосередньо мешканців Бучі виникло цілком логічне питання: "Чого очікувати від стрічки, яка нібито заснована на реальних подіях, якщо її автори навіть не спромоглися перевірити, фото якого зруйнованого міста використали для свого постера?" У мережі Х (колишній Twitter) активно ширяться обурливі коментарі інтернет-користувачів.

"Фільм українського виробництва про Бучу. Привіт, я з Бучі, я прожила в окупації два тижні, поки не вдалося евакуюватися, і ось що не так з цим постером. Це Бородянка", – написала одна з користувачок мережі.

Згодом мешканка Бучі додала ще одне зауваження стосовно постера: "Крім того, що тут трошки ху*ова композиція і вертольоти в основному літали над Гостомелем і ближче до тієї частини, де я живу. Над всією територією в основному чути було літаки, які літали ну дуже низько".

Тим часом інший інтернет-користувач у коментарях зауважив, що йому "пощастило" вже познайомитися зі змістом художнього фільму. Він відвідав допремʼєрний показ у США.

"Продюсер фільму – це чувак який все життя працював сценаристом "Кварталу" і тут бац – вирішив зняти кіно про Бучу", – поділився коментатор.

І дійсно, продюсер стрічки – Олександр Щур. Він – колишній співробітник студії "Квартал 95", який займався, зокрема, продюсуванням комедії "Я, Ти, Він, Вона". Ще раніше у мережі з недовірою цікавилися, чому це автор гумористичного контенту взявся за зйомки серйозного кіно ще й на тему повномасштабної війни, яка триває досі.

"Для мене це все ще танці на кістках", – зауважила мешканка Бучі, яка бачила звірства російських вбивць і терористів на власні очі.

Важливо розуміти, що фільм не документальний, а саме художній. Утім, це не скасовує той факт, що його автори припустилися грубих помилок, а отже, на думку інтернет-користувачів, могли створити некоректний кінопродукт, який неможна показувати міжнародній спільноті.

Відомо, що Олександр Щур нібито "побоявся шокувати публіку, тож вирішив не показувати взагалі якесь насильство – глядач бачить лише наслідки".

Справедливості заради зауважимо, що деякі українці стали на захист фільму. Так, одна із користувачок написала: "Була на допремʼєрному показі. Наскільки зрозуміла, це про колективну Бучу як явище окупації, а не про конкретику. Є досить вдалі тонкі моменти, що можуть передати вестернам, чому саме домовитися – не варіант від слова зовсім". Інший коментатор додав: "Фільм ще не бачив, поки сказати не можу, але Буча – то символ російських злочинів під час окупації північної України. А там були і Бородянка, і Гостомель, і Тростянець, і ще багато сел та малих міст, де були такі самі злочини. Так склалось, що все це відомо на Заході як Буча".

Разом із тим відомий український журналіст Євген Спірін не розуміє, чому після шквалу невдоволення зі сторони українців, автори "Бучі" не спромоглися змінити постер на правильний. Із цим питанням він звернувся до представників кінокартини, проте отримав вельми зневажливу відповідь з образами.

"Фільм про Бучу. Наче гарна справа, розповідати світу про злочинства, які коїли росіяни. Але все як завжди. Дупу призначили головою. Моя подруга Аня написала пост, що на постері фільму про Бучу чомусь Бородянка. Звернув на це увагу і фотограф Стас Козлюк і ще багато людей. Я просто мовчав дві доби. Але бл*ть, ви думаєте автори зробили висновок і змінили постер? Думаєте їх ї*е наша думка? Думаєте для них це шось значить? Та ні. Їм не просто по*уй, вони в пихато бикуватій манері розповідають, які ми нікчеми. А мене ще й звинувачують в маніпуляціях і кажуть, що я дно. Ну ок. Наступну серію фільму раджу знімати в Ужгороді. А яка різниця? Це ж художній фільм", – висловився Спірін.

Зрештою на гучні заяви українців відреагував і сам Олександр Щур. На своїй сторінці у Facebook він оприлюднив довгий текст, у якому запевнив, що "Бучу" за кордоном називають дуже "вчасним" фільмом і він нібито може допомогти отримати Україні 60 мільярдів допомоги.

"Ми вже два тижні показуємо робочі матеріали фільму Буча в США та Великобританії конгресменам, сенаторам, послам, журналістам. Всі, абсолютно всі вони кажуть, що це дуже вчасно і може вплинути на надання 60 мільярдів Україні. Кажуть – поширюйте ваш фільм якнайшвидше. Фільм бачили і допомагають і консули та посол у США, і постпред при ООН, конгрес Українців, бізнес клуби у Лондоні та Україні, купа фондацій у США. На кожному показі у нас є люди з Бучі, Гостомеля, Ірпеня, які дякують, що ми підняли цю тему. А до того в Україні ми на закритих показах показували наш фільм реальним прототипам героїв фільму, очевидцям, багатьом блогерам і волонтерам, військовим, розвідникам, тим хто пройшов всю окупацію, і всі вони кажуть, що це реальне і правдиве кіно, яке повинен побачити світ. Нас консультував і допомогає ГУР, Генштаб, Мінкульт, МЗС, Держкіно", – зауважив продюсер.

Він також прокоментував скандал навколо постера. Він пояснив, що події в фільмі розгортаються не лише в Бучі.

"Ви серйозно? Ви думаєте команда, яка працює над кіно два роки, не знає де Буча, а де Бородянка? Ви взагалі в курсі, що таке постер фільму?... Нам цей англомовний постер з поваги до України безкоштовно допомогали робити найкращі фахівці з AppleTV London. Я вже мовчу, що дія фільму відбувається не тільки у Бучі, а у Києві, Ворзелі, Гостомелі, Бородянці, а Буча для всього світу це символ геноциду українців", – висловився Щур.

Як писав OBOZ.UA, раніше українці лютували через серіал "Перші дні" про початок повномасштабної війни РФ проти України. Глядачі називають його брехливим і вимагають скасувати показ за кордоном. Що їх так обурило – читайте в матеріалі.

Тільки перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!

obozrevatel.com

Хочешь узнать больше - читай отзывы

← Вернуться на предыдущую страницу

Читайте также:

Стало відомо, як гормональна терапія у перименопаузі може допомогти уповільнити старіння 10 января 2025

Гормональна терапія — це метод, який може відігравати вирішальну роль у сповільненні процесів старіння у жінок у перименопаузі. 

Вірастюк розповів, як колишня дружина покарала його за пост про розлучення та нові стосунки 10 января 2025

Вірастюк розповів, як колишня дружина покарала його за пост про розлучення та нові стосунки Стронгмен зміг розлучитися лише наприкінці 2024 року

Маскували "товар" під солодощі": судитимуть двох "бізнесменів", які збували в Києві наркотики та психотропи 10 января 2025

Маскували "товар" під солодощі": судитимуть двох "бізнесменів", які збували в Києві наркотики та психотропи. Фото Обвинувачуваним загрожує до десяти років позбавлення волі з конфіскацією майна

 

Вас могут заинтересовать эти отзывы

тіні для очей  
тіні для очей

Отзывов: 1

Leo-shop 0.5
Leo-shop

Отзывов: 1

Каталог отзывов





×

Выберите область поиска

  • Авто
  • Одяг / аксесуари
  • Роботодавці
  • Інше