На території Києва вводять карантин через отруйну рослину, яка завдає шкоди не лише сільському господарству, але й здоров'ю людини

5 сентября 2024

У Києві міська влада прийняла рішення про введення карантину через амброзію. Передбачається знищення цієї рослини, зокрема, шляхом виривання та спалювання.

Про це повідомив Департамент захисту довкілля та адаптації до зміни клімату КМДА, передає пресслужба відомства. Вона завдає шкоди не лише сільському господарству, але й здоров'ю людини.

"За поданням Головного управління Держпродспоживслужби в місті Києві про виявлення карантинного організму – амброзії полинолистої – у столиці запроваджують карантин". – йдеться в повідомленні.

Як зазначили в Департаменті, карантин поширюється на всю територію столиці. Він передбачає комплекс спеціальних заходів зі знищення вогнищ амброзії та її подальшого розповсюдження. Зокрема, йдеться про:

  • знищення рослини шляхом виривання та спалювання, а при сильному засміченні – скошування або виривання з корінням;
  • створення фітоценозів із багаторічних трав, здатних пригнічувати амброзію;
  • використання хімічних засобів боротьби.

Водночас при застосуванні хімічних засобів передбачається використання лише тих гербіцидів, які офіційно дозволені в Україні.

У КМДА нагадали, що ще до оголошення карантину, на початку серпня цього року, Київ почав впроваджувати комплекс заходів для ліквідації вогнищ амброзії. Зокрема, напередодні цвітіння цієї рослини-алергену місто почало обробляти території, де виявили амброзію, спеціальним препаратом на основі природного мінералу бішофіт.

Після його дії амброзія в’яне, її пилок стає стерильним, тобто не викликає алергії. Також території, на яких виявили амброзію, скошували, а на невеликих ділянках цю рослину виривали з коренем.

Амброзія полинолиста – однорічна рослина, що може досягати висоти до 2 метрів. Вона має характерне розсічене листя та дрібні зеленуваті квіти, що утворюють суцвіття-колоски. Амброзія розмножується насінням, яке здатне зберігати життєздатність у ґрунті від 5 до 40 років. Одна рослина амброзії може виробити до 50 тисяч насінин за один сезон. Насіння поширюється вітром, водою, а також тваринами і людьми (на транспортних засобах, взутті тощо).

Як повідомляв OBOZ.UA, у Сумській акваторії річки Сейм зафіксовано значне забруднення води і, відповідно, масовий мор риби. Сумська влада заборонила купання, вилов риби та використання річкової води навіть для господарських потреб.

Лише перевірена інформація у нас в Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!

obozrevatel.com

Хочешь узнать больше - читай отзывы

← Вернуться на предыдущую страницу

Читайте также:

Завершення війни: ЗМІ дізнались про новий дедлайн 24 февраля 2026

Наразі немає жодних ознак того, що Володимир Путін готовий укласти угоду щодо України, стверджують джерела.

Алалія у дітей: ранні ознаки та можливості корекції у логопеда-дефектолога 24 февраля 2026

Порушення мовленнєвого розвитку є однією з найпоширеніших проблем у дитячому віці. Ці порушення можуть впливати не лише на здатність дитини спілкуватися, але й на розвиток мислення, уваги, пам’яті та подальше навчання.

Японський гібрид здатен забезпечувати будинок електроенергією до тижня 24 февраля 2026

Японський гібрид здатен забезпечувати будинок електроенергією до тижня

 

Вас могут заинтересовать эти отзывы

ModernPools 4.3
ModernPools

Отзывов: 1

Каталог отзывов





×

Выберите область поиска

  • Авто
  • Одяг / аксесуари
  • Роботодавці
  • Інше