14 июня 2013
Українці чимдуж розкуповують відеотехніку. Ажіотаж виник через новації в оподаткуванні звуко- та відеозаписувальних приладів, які задумали чиновники. Податок уже давно стягують із імпортерів та виробників. Тепер, кажуть законодавці, відрахування будуть меншими, - однак перелік техніки, яку обкладуть податком, - розширили. Чи готові платити бізнесмени і чи зачеплять зміни звичайних покупців, - з'ясовувала Валерія Мікульська.
Новий мобільний телефон, відеомагнітофон і ще фотоапарат - ось чого не вистачає Олександрові для повного щастя. Утім, все омріяне - нині у податковому списку. Тому, каже, треба купити вже зараз, аби зайвого не платити .
Олександр Бахмацький, покупець:
- Я считаю, это маразм. Уже мы купили технику, заплатили налоги, заплатили НДС. Шо еще с нас собирать?
Хибно мислить, кажуть у державній службі з інтелектуальної власності. Постраждають хіба імпортери. Та з ними, запевняють, уже домовились.
Микола Ковіня, голова Державної служби інтелектуальної власності України:
- Ми від імені уряду дійшли згоди з бізнесом, що необхідно понизити відсоток збору, а у відповідь імпортери погодились на розширення переліку товарів, на які гіпотетично може бути записаний продукт інтелектуальної власності.
У спілці найбільших імпортерів України про жодні погодження і не чули, думки їхньої не питали. Тут побоювання клієнтів підтверджують.
Євген Маслянніков, представник мережі технічних супермаркетів:
- Он ударит по покупателям. То есть где-то на дорогих моделях возможно смогу ужаться в прибыли , но в основном , я опасаюсь, что это будет переложено на плечи рядового украинца.
Утім, куди ітимуть відрахування і як їх розподілятимуть, - імпортери не знають.
Подібний податок уже давно існує у Європі. Гроші, стягнені з імпортерів та виробників записуючих пристроїв на накопичувачів інформації, віддають авторам музики, відео, усім, хто володіє авторським правом. Утім українські юристи в один голос заявляють: наша реформа піратський бум не пом'якшить, тільки збільшить кількість контрафакту.
Олександрові доводиться захищати права інтелектуальних власників у суді, він же і директор українського альянсу по боротьбі з підробками. Про законопроект чув, утім чому його приписують до боротьби із піратством - не може зрозуміти.
Олександр Пархаренко, директор українського альянсу по боротьбі з підробками та піратством:
- Это дополнительное наполнение бюджета - да. Но при этом это не решит проблему пиратства.
Текст нашумілого законопроекту можна знайти на сайті Державної служби інтелектуальної власності. До 22 червня там триває громадське обговорення. Документ уже пройшов перше читання, утім досі не повний. Хто з артистів отримуватиме відшкодування за піратство і головне, - скільки, вирішуватимуть вже після остаточного узаконення документа.Валерія Мікульська, Іван Єрмаков, Новини, телеканал "Інтер"
Хочешь узнать больше - читай отзывы
podrobnosti.ua
← Вернуться на предыдущую страницу
"Народила в 19, щоб мати подругу": Горова з дочкою в чорно-білих луках покрасувалися у Польщі 19 июля 2025
Продюсерка Ірина Горова, яка стала мамою у 19 років, показалася зі своєю "бесті".
У Росії п'яні прокурори втопилися у річці П'яна 19 июля 2025
Прокурори п'яні каталися на службовому автомобілі УАЗ, відзначаючи день народження одного з них.
OnePlus представила кабель 2-в-1 для паралельної зарядки телефона і смарт-годинника 19 июля 2025
OnePlus представила кабель 2-в-1 для паралельної зарядки телефона і смарт-годинника