19 июля 2026

У Києві суд виніс вирок зраднику, який намагався вчинити теракт у столиці. На замовлення ворожої спецслужби він спробував привести в дію саморобний вибуховий пристрій в одному з спальних районів міста.
Про це повідомили в пресслужбі Офісу генерального прокурора. Злочинець має провести за гратами 15 років, а також у нього конфісковано майно.
"За публічного обвинувачення прокурорів Офісу Генерального прокурора суд визнав винним 19-річного жителя Києва у державній зраді та закінченому замаху на вчинення терористичного акту", – йдеться в повідомленні.
Під час судових засідань прокурори довели, що чоловік був завербований представником спецслужб РФ для підготовки та вчинення терактів у столиці. Зазначається, що не пізніше жовтня 2025 року, перебуваючи на тимчасово окупованій території Донеччини, він погодився виконувати завдання ворога.


У листопаді 2025 року окупанта переправили його на підконтрольну Україні територію через недіючий пункт пропуску на кордоні з Республікою Білорусь. Після прибуття до Києва чоловік оселився у місті та розпочав підготовку до теракту. За вказівкою куратора він забрав із заздалегідь облаштованої схованки дистанційний радіопульт. З його допомогою він мав у визначений час привести в дію саморобний вибуховий пристрій, попередньо закладений в одному зі спальних районів Києва.
"У грудні 2025 року він прибув до місця розташування вибухівки та спробував дистанційно її активувати. Вибуху не сталося з причин, які не залежали від його волі. Після невдалої спроби привести вибуховий пристрій у дію чоловіка затримали правоохоронці", – додали в прокуратурі.


Під час обшуку за місцем його проживання вилучено мобільний телефон та інші докази, які підтвердили його зв’язок із представником спецслужб держави-агресора та виконання завдань на користь РФ.

Як повідомляв OBOZ.UA, у Києві співробітники СБУ затримали колишню заступницю "мера" окупованого Алчевська Луганської області. Після захоплення окупантами громади вона пішла на співпрацю з ворогом.
Лише перевірена інформація у нас в Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!
Хочеш дізнатися більше — читай відгуки
← Вернуться на предыдущую страницу
Донька Олі Полякової показала, як рік сімейного життя змінив її 25-річного чоловіка 20 июля 2026
"Зробила апдейт". Донька Олі Полякової показала, як рік сімейного життя змінив її 25-річного чоловіка-єврея. Фото Вона порівняла зовнішність коханого до шлюбу і тепер
Honor відкрила попередні замовлення на Robot Phone — смартфон з роботизованою 200-Мп камерою на підвісі 20 июля 2026
Компанія Honor офіційно відкрила попередні замовлення на покупку смартфона Robot Phone, початок продажів якого заплановано на серпень. Для підвищення інтересу до цього незвичайного пристрою вендор підкреслив кілька ключових апаратних особливостей пристрою та функцій на базі штучного інтелекту, які роблять новинку одним з найамбітніших проектів Honor.
Китай претендує на лідерство у сфері ШІ - ЗМІ 20 июля 2026
Сі Цзіньпін оголосив Шанхай штаб-квартирою міжнародної організації зі співпраці в галузі штучного інтелекту, угоду про створення якої підписали учасники конференції.