26 мая 2023
У НАТО очікують, що Грузія, яка не є членом Альянсу, але отримує від нього допомогу, дотримуватиметься санкцій, які ускладнюють для Росії фінансування та організацію її загарбницької війни проти України. Про це у середу, 24 травня, заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, передає Укрінформ.
Так, у рамках щорічного Брюссельського форуму в ході дискусії Столтенберг заявив, що такі країни, як Грузія намагаються чинити спротив російській агресії. Саме тому на Мадридському саміті НАТО прийняли рішення наростити допомогу для цих країн, і Грузія є найбільш показовим прикладом.
Столтенберг зазначив, що Альянс підтримує Грузію вже багато років, зокрема у впровадженні реформ, адже саме в Грузії ще у 2008 році проявилася тенденція російської агресивної поведінки проти сусідів, коли війська РФ вторглися в цю країну та захопила частину її територій.
"Важливо, щоб Грузія керувалася демократичними цінностями, в які ми всі віримо. Ми очікуємо від країн, що не є членами НАТО, дотримання санкцій проти РФ", - сказав Столтенберг.
Він додав, що Кремль намагається своїми ворожими діями наростити вплив та контролювати країни колишнього Варшавського договору і сусідні з Росією держави.
Нагадаємо, 10 травня президент РФ Володимир Путін підписав указ, яким дозволив громадянам Грузії відвідувати Росію без оформлення віз терміном до 90 днів. Крім того, він скасував заборону на польоти російських авіакомпаній та продаж турів до Грузії.
Вже 19 травня в грузинському аеропорту Шота Руставелі приземлився перший за чотири роки прямий рейс Москва-Тбілісі. Його зустріли акцією протесту.
У Держдепі пообіцяли Грузії вжити заходи через авіасполучення з РФ
Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet
Хочешь узнать больше - читай отзывы
← Вернуться на предыдущую страницу
Трамп зробив заяву про Ормузьку протоку 8 апреля 2026
Сполучені Штати Америка "допоможуть" із проходженням суден в Ормузькій протоці, наголосив Трамп.
Шість безумовних переваг кардамону для здоров'я людини 8 апреля 2026
Кардамон - не лише дуже ароматна, але й духмяна спеція.
Корабель Orion здійснив перше увімкнення двигуна після обльоту Місяця і взяв курс додому 8 апреля 2026
Сьогодні о 03:03 за московським часом корабель Orion місії Artemis II вперше після обльоту Місяця запустив двигуни. Увімкнення тяги на 15 секунд скоригувало траєкторію повернення корабля на Землю. Він приводниться в Тихому океані 11 квітня о 03:07 мск. Пошуковий корабель для підйому капсули з води вже вирушив до місця зустрічі.