29 декабря 2023
Співачка Ірина Федишин, яка часто буває за кордоном із благодійними виступами, зізналася, як непросто буває їй збирати донати для захисників. Артистка розповіла, з якими непростими заявами інколи приходять українці на їхні концерти.
Про це співачка сказала в інтерв’ю OBOZ.UA. Також Ірина, родину якої не обійшла війна, зізналася, що досі її сім’я не дочекалася тіла брата, який загинув під Соледаром.
– Ірино, ви часто буваєте з концертами за кордоном. Розкажіть, чи справді, як пишуть деякі ЗМІ, гостре ставлення до війни в Україні з часом змінюється?
– Трошки є. Ми навіть тут, в Україні, помічаємо, що люди виснажилися. Спостерігається глибока втома. Зараз на концертах за кордоном просто сказати слово "війна" – цього вже і недостатньо. Але ми стараємось так вибудувати виступи, що навіть, якщо люди приходять з думками трохи розрадитися, протягом виступу занурюються в те, чим живе нині Україна. Ми зі сцени нагадуємо, що війна триває, ціна її дуже висока, кожного дня гинуть люди.
До мене, буває, приходять на концерт українці, які заявляють: "Ну навіщо вже чинити опір? Треба здатися, бо це людські життя". А після виступу підходить така людина і каже: треба боротися. Тоді я розумію, що концерт пройшов недаремно.
Зараз кожен свідомий українець повинен розуміти, що одні хлопці на передовій цю війну не витягнуть. Це протистояння, в яке мають включитися всі. Кожен має постійно щось робити на своєму рівні – допомагати, волонтерити. Якщо ми приганяємо воїнам машину, то хто може – її фарбує, хто може – доганяє до фронту. А інколи нам доводиться стикатися з тим, що називають чималенькі суми за допомогу. Якісь незрозумілі речі – це ж робиться для хлопців. Однак я не розчаровуюся, не акумулюю увагу на таких речах. Нам своє робити – допомагати, надихати і мотивувати інших.
– Які секрети у вас? Як мотивуєте глядачів?
– Ми постійно робимо концерти, на яких організовуємо аукціони з благодійними лотереями. Люди активно включаються, донатять. Проте бувають такі виступи, де це все йде дуже важко. І коли сходиш зі сцени, хочеться часом розплакатися. Ніби і незначна сума коштів заявлена, а люди неактивні. Інколи закидають із залу: тут зібрались усі, хто донатив багато разів. Кажу: "Але війна триває. Вона знищує вашу допомогу. Сьогодні ми купили машину, передали хлопцям, а через три дні телефонують: автомобіль розбомбили". Є такі історії. Принцип перемоги – в єдності. Чому ми спочатку так міцно тримали оборону? Бо всі допомагали. Ми маємо одне одного надихати.
Але я розумію, що не маю жодного права нікого засуджувати, бо справді люди можуть елементарно не мати коштів. У кожного своя історія. Я знаю, що деякі артисти відмовляються від зборів коштів, не привозять лотів. Бо, коли люди не донатять у залі, і їм некомфортно, і в тебе настрій падає. Але робити концерти за кордоном на самих квитках – це дуже важко. Витрати великі – оренди залів, колектив. І якщо мені не вдається мотивувати людей на допомогу хлопцям, то рішуче виходить на сцену мій чоловік: "Так, друзі, зібралися!" Хлопцям треба: вони чекають. Коли бачать, що я в турі, набирають: "Іро, нам треба таке й таке". Машини, дрони – це все коштує шалених грошей.
– У вас була історія із благодійним виступом у Лондоні, організатор якого виявився ненадійним партнером – не віддавав частину коштів, які зібрали на допомогу ЗСУ. Вирішилася ця ситуація?
– Трохи довго все тягнулося. Багато пішло здоров’я та сил, але таки вдалося владнати непросту ситуацію. Чесно кажучи, у нас таких історій в принципі не буває, бо ми самі організовуємо свої виступи – тягнемо всі організаційні моменти. Це великий і важкий обсяг роботи – організовуємо, контролюємо кошти, закупляємо все необхідне хлопцям.
– Як у вас минуло Різдво?
– Насправді, ми собі склали дуже щільний графік, скажу чесно: відчуваю, що трохи запрацювалися. Хоча вдалося на Святвечір повернутися додому, були з родиною. І на Різдво – також. Але в думках роїлася купа робочих моментів. Багато міст, організаційних питань, плюс дата свята помінялася – важкувато. Хоча, чого я жаліюся, так буває кожного року. І особисто за моїми відчуттями справа навіть не в даті. Минулого року в нас ще був якийсь запас позитиву та щасливих емоцій, цього – його менше. Всім важко, але тримаємося.
– Де ви для себе шукаєте натхнення?
– От днями в мене вийшли дві прем’єри – "На сході нині снігопад" і "Не таке Різдво". Це ті переживання, які ми всі відчуваємо. Не таке Різдво, як би хотілося, і ялинка не така, і страви… Не таке Різдво в дитинстві снилося, не таке Різдво, щоб всі зустрілися сьогодні, бо ми розкидані по світу. Але Ісус прийшов, щоб ми зігрілися. Мій настрій – у піснях. Це реалії, які ми проживаємо, гірка правда. Але віримо, що поборемо темряву, настане воскресіння нашого народу. Все у нас буде добре.
Пісня "На сході нині снігопад" – це колядка-звертання від хлопців, емоції захисників там, на передовій. Вони не мають можливості побути вдома, хоча дуже хочеться. Це чергове нагадування українцям, щоб вони не забували, якою ціною вдається зараз святкувати. І як би не було важко, маємо допомагати, тому що наші донати – це життя хлопців. Війна не оминула мою родину – мій двоюрідний брат Роман загинув під Соледаром. 9 лютого вже буде рік, як його немає. Але тіла ми так досі і не дочекалися. Кажуть, що треба чекати. Постійно роблять ДНК-експертизи, але поки нічого не збігається. Ми чекаємо.
– Раніше ви казали, що не розповідаєте своїй бабусі про загибель Романа. Зараз вона знає?
– Ми їй так і не сказали. На жаль, зараз через вік вона має непростий фізичний стан, вже і не знаємо, чи варто розповідати. Рома був її улюбленцем. Ми непокоїмося, що вона не перенесе цю звістку. Раніше весь час запитувала: "Як там Рома?". Ми вигадували всілякі історії, чому він не може зателефонувати. А зараз вона вже не запитує.
Також читайте на OBOZ.UA інтерв’ю з телеведучою Марічкою Падалкою: про доньок за кордоном, зміну професії та стосунки з чоловіком-військовим.
Тільки перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!
Хочешь узнать больше - читай отзывы
← Вернуться на предыдущую страницу
В Ірані зняли заборону на користування WhatsApp та Google Play 25 декабря 2024
В Ірані зняли заборону на користування WhatsApp та Google Play
Данія виділить $1,5 млрд на оборону Гренландії після заяв Трампа 25 декабря 2024
Володіння і контроль над величезним островом Трамп вважає "абсолютною необхідністю" для США.
У справі Алека Болдвіна щодо вбивства Галини Гатчінс відбулися важливі зміни 25 декабря 2024
У справі Алека Болдвіна щодо вбивства Галини Гатчінс відбулися важливі зміни: прокурор ухвалив доленосне рішення Із актора зняли обвинувачення