20 апреля 2023
Щербинський районний суд Москви оштрафував 70-річну жінку за "дискредитацію армії" через те, що вона назвала президента України Володимира Зеленського "гарною молодою людиною". Про це повідомляє російський правозахисний центр Меморіал.
Зазначається, що судове засідання тривало не більш ніж п'ять хвилин. Суд оштрафував Ольгу Слегіну на 40 тисяч рублів (приблизно 490 доларів - ред.).
"Пенсіонерку судили за бесіду у їдальні санаторію: вона перекинулася кількома фразами про Україну і зробила комплімент президенту Володимиру Зеленському", - йдеться у повідомленні.
Справа розглядалася за відсутності Слегіної, яка не змогла прийти через хворобу. Суддя відмовилася перенести засідання, незважаючи на довідки від лікарів, заявивши, що підсудна "недостатньо хвора і не в реанімації лежить".
Розмова, через яку судили пенсіонерку, відбулася у санаторії в Нальчику, де вона відпочивала у грудні 2022 року. Слегіна розмовляла з жінкою з Одеси: вони обговорювали, як правильно вимовляти українське слово паляниця.
До бесіди приєдналася офіціантка, яка образила українського президента. У відповідь пенсіонерка заявила, що "Зеленський - хороший хлопець із гарним почуттям гумору, всі раніше сміялися з його жартів", а також запитала: "У вас в республіці українці не кричать, як у нас у Москві: Слава Україні?"
За кілька днів до жінки прийшла поліція. Правоохоронці заявили, що троє людей звернулися до поліції із заявами, в яких вказали, що вона "вихваляла Зеленського". Пенсіонерка запевняла, що у розмові йшлося лише про зовнішність президента України. Після допиту вона підписала документ, який, як зазначає Меморіал, не змогла прочитати, оскільки була без окулярів і до того ж страждає від катаракти.
Слегіна стверджує, що у протоколі її слова переінакшили. Там, зокрема, було сказано, що вона кричала "Слава Україні" і "висловлювала своє невдоволення ситуацією, що склалася в країні".
Крім того, фразу про те, що жінка "обурена тією обставиною, що у кого є гроші, ті виїжджають за кордон", поліцейські витлумачили так: "Слегіна висловила свою підтримку щодо України, вважаючи, що українці славлять свою країну, а російські солдати втікають із війни".
Нагадаємо, раніше російський суд засудив до 13 років в'язниці палія військкомату.
Хочешь узнать больше - читай отзывы
← Вернуться на предыдущую страницу
Перрі і Трюдо на економічному форумі у Давосі замилували романтичним вайбом. Відео 21 января 2026
Американська попзірка Кеті Перрі та колишній прем'єр Канади Джастін Трюдо з'явилися разом на Всесвітньому економічному форумі в Давосі у Швейцарії.
США скорочують свою участь в структурах НАТО - ЗМІ 21 января 2026
Рішення розглядалося вже кілька місяців і не пов’язане з ескалацією погроз Трампа щодо захоплення Гренландії.
50-річний Назар Задніпровський озвучив діагноз, через який не може воювати 21 января 2026
"Мене списали". 50-річний Назар Задніпровський озвучив діагноз, через який не може воювати Його офіційно списали з військового обліку