14 июля 2023
У Києві дерусифікували ще 14 міських об’єктів, назви яких були пов’язані з Росією та її сателітами. Також в українській столиці заборонили публічне використання російськомовного культурного продукту.
Відповідні рішення 13 липня підтримали на пленарному засіданні Київської міської ради більшістю голосів, повідомляється на Офіційному порталі Києва. Так, перейменування зазнали такі об'єкти столиці:
Дарницький район:
– сквер Трудової Слави – сквер імені Павла Горянського;
– вулиця Челюскінців – вулиця Героїв Зміїного;
– провулок Крилова 1-ий – провулок Бахмутський;
– провулок Крилова 2-ий – провулок Джмелиний;
– провулок Крилова 3-ий – провулок Щучий.
Шевченківський район:
– парк ім. О. С. Пушкіна – парк ім. Івана Багряного;
– сквер ім. Валерія Чкалова – сквер Літературний.
Деснянський район:
– провулок Ватутінський – провулок Зазимський;
– вулиця Маяковського – вулиця Тараса Коваля;
– вулиця Теодора Драйзера – вулиця Рональда Рейгана.
Дніпровський район:
– вулиця Травнева – вулиця Качина;
– вулиця Мініна вулиця – Олександра Лазаревського;
– вулиця Пожарського – вулиця Дмитра Багалія.
Оболонський район:
– вулиця Совхозна – вулиця Дунайська.
Окрім того, у Київській міськраді наголосили на необхідності захистити український інформаційний простір від гібридних впливів держави-агресора, яка намагається зруйнувати українську національну ідентичність, культуру, традиції, звичаї та історичну пам’ять. У зв'язку з цим депутати вирышили обмежити російськомовний культурний продукт на території столиці України.
"Фактично передбачено заборонити публічне висвітлення та демонстрацію російськомовних товарів та послуг, які створені у процесі провадження діяльності у сфері культури. Це книги, художні альбоми, аудіовізуальні твори, музичні звукозаписи, вироби художніх промислів, театральні та циркові вистави, концерти та культурно-освітні послуги. Російська – мова країни-агресора, і їй не місце в серці нашої столиці", – зазначив депутат Київської міськради, голова постійної комісії з питань освіти і науки, молоді та спорту Вадим Васильчук.
Крім того, мораторій розповсюджується також на об'єкти матеріальної та духовної культури, що мають художнє, історичне, етнографічне та наукове значення і підлягають збереженню, відтворенню та охороні відповідно до законодавства України.
Як повідомляв OBOZREVATEL:
– раніше у Києві перейменували ще 16 вулиць, провулків та проспектів, назви яких були пов'язані з Росією. Зокрема, в українській столиці зникли площа Толстого та проспект Гагаріна;
– у Києві парк у Святошинському районі запропонували перейменувати на честь Кузьми Скрябіна;
– Національна комісія зі стандартів державної мови рекомендує розглянути перейменування міста Запоріжжя. Члени комісії вважають, що нинішня назва може "не відповідати стандартам". Водночас пояснень, чому саме назва Запоріжжя не відповідає новому законодавству, фахівці не надали.
Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі Obozrevatel, Threads та Viber. Не ведіться на фейки!
Хочешь узнать больше - читай отзывы
← Вернуться на предыдущую страницу
Відома українська акторка розкрила, як Єрмак пропонував їй політичну посаду і чому вона відмовилася 4 ноября 2024
Римма Зюбіна також поділилася історією знайомства з політиком.
Північ Греції сколихнув землетрус 4 ноября 2024
Землетрус стався за 40 кілометрів від Салонік - другого за розміром міста країни, зазначає Афінський інститут геодинаміки.
Гарріс обійшла Трампа у традиційно республіканському штаті 4 ноября 2024
В Айові Гарріс підтримують 47% ймовірних виборців, тоді як Трамп має 44%. У штабі республіканця вважають ці результати викривленими.