Патріарх Кирило побачив Божий промисел у появі ядерної зброї

19 октября 2023

Ядерна зброя в СРСР з'явилася за Божим промислом в обителі Серафима Саровського. Таку заяву зробив глава Російської православної церкви патріарх Московський Кирило (Гундяєв), пвідомляє ТАРС у середу, 18 жовтня.

Вказано, що сьогодня глава РПЦ нагородив орденом преподобного Сергія Радонезького І ступеня керівника ядерного центру у місті Саров Радія Ількаєва, якого він назвав "великим російським вченим".

"Вони (радянські вчені – ред.) створили зброю під покровом преподобного Серафима Саровського, бо за невимовним Божим промислом ця зброя створювалася в обителі преподобного Серафима. Завдяки цій силі Росія залишилася незалежною та вільною", – заявив Кирило і додав, що вчені "практично врятували країну".

Відомо, що церковну обитель у Сарові (тоді – Кремльові) було розорено після встановлення радянської влади. У стінах монастиря заснували колонію для неповнолітніх. У сорокові роки місто було перейменовано на Арзамас-16 і стало закритим, оскільки на його території було засновано КБ-11, де створювалася перша в СРСР атомна бомба. Серафим Саровський вважається покровителем російських вчених-ядерників.

Радій Ількаєв – спеціаліст у галузі теоретичної та експериментальної ядерної фізики, автор та співавтор понад 600 наукових праць з оборонної тематики, один із розробників термоядерних зарядів та заходів підвищення безпеки ядерної зброї.

Раніше стало відомо, що Росія може готувати до випробування міжконтинентальну крилату ракету Буревісник. Ця ракета може нести ядерний заряд.

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp

korrespondent.net

Хочешь узнать больше - читай отзывы

← Вернуться на предыдущую страницу

Читайте также:

Україна і МАГАТЕ домовилися щодо нових блоків на Хмельницькій АЕС 11 июля 2025

Агентство з атомної енергії гарантуватиме безпеку під час завершення будівництва додаткових блоків, а також допомагатиме з розробкою уранових ресурсів.

На свою третю річницю телескоп «Джеймс Вебб» у всій красі показав туманність «Котяча лапа» 11 июля 2025

На свою третю річницю телескоп «Джеймс Вебб» у всій красі показав туманність «Котяча лапа»

Келлог порівняв війну в Україні з Другою світовою 11 июля 2025

Рівень смертей і руйнувань в Україні є головною мотивацією для США у досягненні справедливого миру в цьому смертельному конфлікті, зазнчив Кіт Келлог.

 

Вас могут заинтересовать эти отзывы

Гідоробокси 4.8
Гідоробокси

Отзывов: 2

New Tea 4.5
New Tea

Отзывов: 1

Каталог отзывов





×

Выберите область поиска

  • Авто
  • Одяг / аксесуари
  • Роботодавці
  • Інше