31 октября 2024
Україна отримає від Польщі решту її літаків МіГ-29. Але спершу Варшава сама повинн отримати відповідну заміну від союзників. Про це сказав речник МЗС Польщі Павел Вронський, повідомив Урінформ у четвер, 31 жовтня.
Він нагадав, що Польща вже передала Україні бронетехніку, артилерійські системи, а також "максимальну кількість" запчастин і комплектуючих до МіГ-29. При цьому сама Польща до певної міри також перебуває під загрозою. І якщо щось полетить у її напрямку, то має бути достатньо засобів, які це збиватимуть.
"Польща наразі має 48 літаків F-16 і замовила ще 32 літаки F-35. Але поки що Польща має лише літаки F-16, що є недостатнім потенціалом для гарантування повного контролю над небом. Тому щойно зʼявиться можливість замінити ці кільканадцять МіГів, добре оснащених у технічному плані, іншими літаками, які перекинуть до Польщі, тоді їх можна буде передати (Україні – ред.)", – заявив речник МЗС.
Вронський додав, що польський уряд передусім зобов’язаний захищати державу, гарантувати безпеку своїх громадян і території, а вже по-друге – допомагати своїм найближчим союзникам.
"При цьому ми усвідомлюємо, що Україна, відбиваючи напад Росії, захищає і нас. Але потреби захисту Польщі – на першому плані", – заявив речник МЗС РП.
Зазначимо, що згідно відкритих джерел, наразі у Польщі залишилося 14 винищувачів МіГ-29, після того як вона передала частину цих літаків Україні.
Нагадаємо, президент Володимир Зеленський заявив, що Польща не передала Україні МіГ-29, попри попередню домовленість. Також польська сторона не збиває російські ракети самостійно.
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp
Хочешь узнать больше - читай отзывы
← Вернуться на предыдущую страницу
За два місяці скинула 8 кілограмів: Саліванчук в обтислому спортлуці блиснула струнким тілом на тренуванні в залі. Фото 16 сентября 2025
40-річна акторка Анна Саліванчук показала моменти свого тренування в залі та похизувалася схудненням.
Намагався забрати телефон: в Ірпені затримали чоловіка, який погрожував гранатою колишній дівчині 16 сентября 2025
Намагався забрати телефон: в Ірпені затримали чоловіка, який погрожував гранатою колишній дівчині. Фото Інцидент стався у центрі Ірпеня та викликав переполох
Джіджі Хадід у силуетній сукні з кольорових клаптиків показалася на вечірці за ручку з Бредлі Купером. Фото 16 сентября 2025
Американська супермодель Джіджі Хадід та її обранець, 50-річний голлівудський актор Бредлі Купер були помічені на побаченні у Нью-Йорку.