Країни Європейського Союзу при відмові від російських енергоресурсів "самі собі завдали шкоди", бо "треба бути абсолютно тупим, щоб цього не розуміти". Про це заявив президент країни-агресора Володимир Путін на пленарному засіданні Російського енергетичного тижня 11 жовтня, повідомляють росЗМІ.
"Вони від нас відмовилися, повинні закуповувати в іншому місці (нафту - ред.), що вони й роблять. А той обсяг, який йшов на інші ринки, ми заміняємо тут. Ну, без цього жити неможливо, розумієте? І світова економіка розвиватися не може. Але вони змушені закуповувати, отже, просто дорожче", - сказав він.
Крім того, за словами Путіна, американський зріджений природний газ на 30% дорожчий за газ, який Газпром постачав до Європи. За високих цін на газ економіка багатьох західних підприємств нібито "іде в мінус", що, своєю чергою, призводить до їх закриття.
"Скляні підприємства, де теж потрібно багато енергії - закриваються. Металургійні - у поганому стані. Хімія - очевидні проблеми. Деякі підприємства просто поступово починають переміщатися до Сполучених Штатів, переїжджають працювати туди, а тут закривають підприємства. Ну це що, це нормально? Вони чого, це не розуміли, до чого це все приведе? Напоролися", - зазначив очільник Кремля.
При цьому, на думку Путіна, "західні країни розуміють, що Росія вже не впаде".
"Навіщо потрібно створювати собі проблеми в надії на те, що ми рухнемо? Але ми вже не рухнули, вже все зрозуміло, і їм усім (країнам ЄС - ред.) зрозуміло", - заявив президент країни-агресора.
Варто зазначити, що якщо у липні 2022 року вартість газу в Європі перевищила 2500 доларів за тисячу кубометрів, то станом на жовтень 2023 року вона складає нижче 300 доларів.
Очікується, що Європа вступить в зимовий опалювальний сезон з рекордними запасами газу в сховищах, захистивши регіон від загрози його дефіциту та високих цін. А російський Газпром тим часом зазнає збитків. За підсумками першого півріччя 2023 року газовий бізнес Газпрому став збитковим. Це сталося уперше з часів пандемії коронавірусу та вдруге за останні 25 років.
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp
korrespondent.net
Хочешь узнать больше - читай отзывы