18 февраля 2026
Російська православна церква посилює свою експансію в Африці та допомагає російському диктатору Володимиру Путіну "закріпитися" в регіоні. Останній створив у своїй адміністрації відділ, який координуватиме взаємодію та політику Росії з особисто обраними ним країнами, зокрема, африканськими. Про це повідомляє інформаційне агентство Bloomberg, що посилається на два обізнаних джерела.
Менш ніж за три роки РПЦ розширила свою присутність в Африці з чотирьох до 34 країн, збільшила кількість священнослужителів до 270 та зареєструвала 350 парафій та громад станом на червень 2024 року, згідно з її власними останніми даними.
РПЦ в Африці орієнтується на спільноти, де релігія та соціальний консерватизм відіграють велику роль у повсякденному житті. У ПАР це передусім білі, які говорять африкаанс, яких залучають консервативні цінності РПЦ.
Російські православні церкви намагаються збільшити в себе кількість парафіян програмами робіт з сільськими чорношкірими громадами.
Мета цієї експансії — "спробувати залучити до своєї орбіти більше країн", говорить Том Саузерн, директор зі спеціальних проектів Центру інформаційної стійкості.
Згідно з дослідженням отця Євангелоса Тіані, кенійського священика Грецької православної церкви, РПЦ приваблює вищими зарплатами, обіцянками побудувати церкви та швидким просуванням по службі.
СРСР активно працював в Африці, підтримуючи країни континенту в боротьбі за незалежність та забезпечуючи їх зброєю. Проте після краху комунізму зв'язки ослабли, але Путін почав їх знову налагоджувати, особливо після захоплення ним Криму та війни на Донбасі в 2014 році.
Водночас із нарощуванням в Африці "м'якої сили" з метою залучити місцеві країни до своєї орбіти Росія рекрутує молодих жінок на завод зі збирання бойових дронів та обманом заманює африканців на війну проти України.
У ПАР у кампанії із залучення на український фронт співвітчизників брала участь навіть Дудузіле Зума, дочка колишнього президента країни Джейкоба Зуми, яка також є депутатом парламенту. Стосовно неї порушена кримінальна справа, кілька пов'язаних з нею людей, які брали участь у цій кампанії, було заарештовано.
Слід зауважити, що нині найбільшим торговим партнером країн Африки, що лежать на південь від Сахари є Китай. Росія ж займає 33-е місце, поступаючись ОАЕ, США, Японії та восьми європейським країнам.
Нагадаємо, за інформацією ГУР, кількість ідентифікованих іноземців з Африки, які загинули, воюючи на боці Росії проти України, зростає. Нещодавно на Луганщині виявили тіла двох громадян Нігерії, що служили у складі армії РФ.
Додамо, що на початку лютого Путін заявив про укладення нових великих контрактів на експорт зброї до країн Африки.
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp
Хочеш дізнатися більше — читай відгуки
← Вернуться на предыдущую страницу
Як позбутися алкогольної залежності в Одесі: сучасні методи та де знайти допомогу 26 апреля 2026
Наркологічна клініка «Довіра» в Одесі спеціалізується на анонімному лікуванні алкоголізму та наркоманії. Клініка працює цілодобово, лікарі виїжджають додому.
Honor представила потужний ігровий ноутбук Win H9 з шістьма вентиляторами для тихої роботи 24 апреля 2026
Компанія Honor представила ігровий ноутбук Win H9. Система оснащена шістьма вентиляторами для охолодження дискретної відеокарти GeForce RTX 5070 Ti, що означає, що навіть під час гри ноутбук працюватиме практично безшумно.
Україна отримає 100 бронемашин VAMTAC від Іспанії 24 апреля 2026
Україна отримає 100 бронемашин VAMTAC від Іспанії