Путін пообіцяв створити супутникове угруповання, що перевершить Starlink

13 июня 2026

Глава Кремля Володимир Путін, виступаючи на зустрічі з учасниками вторгнення в Україну, заявив, що супутникове угруповання, що створюється в країні, зможе не тільки конкурувати зі Starlink, але в ряді параметрів і перевершувати її. Про це повідомляють росЗМІ.

"Бюро 1440 звучало вже неодноразово, скажу ще раз, нічого тут такого надсекретного немає - структура, яка займається цим низькоорбітальним супутниковим угрупуванням - вона нічим не поступається Starlink. можливо, навіть чимось і перевершує", - заявив Путін.

За його словами, створювана супутникова система зможе забезпечувати управління важкими дронами через космічні канали зв'язку. Путін зазначив, що перші супутники, здатні виконувати подібні завдання, з'явилися ще 2023 року, а 2024-2025 років проект продовжив розвиватися.

Проект низькоорбітального супутникового угруповання розглядається російською владою як стратегічний ресурс зв'язку, у тому числі після втрати військовими ЗС РФ доступу до американського Starlink в Україні. Реалізацією проекту займається "Бюро 1440", що входить до "Ікс Холдинг". Планується запуск сотень апаратів: всього - 383 супутники, з яких 292 мають бути виведені на орбіту до кінця 2030 року. Фінансування проекту оцінюється більш ніж 430 млрд рублів.

Проект уже стикається з технічними труднощами. Як повідомлялося, російський супутник, який Кремль називає "аналогом Starlink", зійшов з орбіти та згорів. Мова йде про один із 16-ти супутників групи "Рассвет".

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp

korrespondent.net

Хочеш дізнатися більше — читай відгуки

← Вернуться на предыдущую страницу

Читайте также:

До 36 годин автономної роботи та швидке підключення: Lenovo представила нові TWS-навушники 13 июня 2026

До 36 годин автономної роботи та швидке підключення: Lenovo представила нові TWS-навушники

Кому потрібно бути дуже обережним із чаєм каркаде 13 июня 2026

Не завжди чай каркаде буде корисним.

У Польщі прийняли на озброєння F-35 13 июня 2026

Пілоти польських F-35 здійснили урочисті прольоти над Гданськом, Варшавою та Краковом у рамках акції "Привітання з Польщею".

 

Вас могут заинтересовать эти отзывы

АНЦ  
АНЦ

Отзывов: 1

Каталог отзывов





×

Выберите область поиска

  • Авто
  • Одяг / аксесуари
  • Роботодавці
  • Інше