Рада заборонила рекламування кредитів під 0% та дозволила достроково погашати позики

15 ноября 2016

Українці матимуть право достроково погашати споживчі кредити та не переплачувати банкам та фінустановам. Водночас невдовзі має зникнути реклама, яка вихваляє кредити під 0% та видачу кредитів без документального підтвердження фінансового стану позичальника.

Відповідний закон "Про споживче кредитування" сьогодні, 15 листопада, ухвалила Верховна Рада, пише "Економічна правда". На розгляді в парламенті документ перебував півтора року. А набере чинності, якщо його підпише президент України.

"Законом передбачено створити механізм споживчого кредитування, який забезпечить захист прав та законних інтересів як споживачів, так і кредитодавців у цій сфері, створить належне конкурентне середовище на фінансовому ринку, підвищить рівень довіри населення до нього, забезпечить сприятливі умови для розвитку економіки", – говориться у пояснювальній записці до законопроекту.

Зокрема, надавач кредиту обов'язково має надавати та роз'яснювати умови, всі особливості споживчого кредиту. Крім того, банк чи фінансова установа повинні провести оцінку кредитоспроможності позичальника. Водночас заборонять рекламу, в якій ітиметься, що для отримання кредиту не потрібно жодної довідки про доходи чи статки, а також рекламу про кредити під 0%.

Позичальник зможе достроково повернути кредит і не сплачувати захмарні відсотки:

"Споживач у разі дострокового повернення споживчого кредиту сплачує кредитодавцю проценти за користування кредитом та вартість усіх послуг, пов'язаних з обслуговуванням та погашенням кредиту, за період фактичного користування кредитом. Споживач має право в будь-який час повністю або частково достроково повернути споживчий кредит, у тому числі шляхом збільшення суми періодичних платежів".

Крім того, законопроект передбачає реструктуризацію зобов'язань за договором про споживчий кредит, встановлює черговість погашення вимог за договором про споживчий кредит та особливості відповідальності споживача за договором про споживчий кредит.

Дія закону буде поширюватися на всі споживчі кредити, тобто на кредити для особистих цілей, сімейних потреб та не охоплюватиме кредити для підприємницьких цілей.

Зазначимо, що парламент також має розглянути спецзакон, який допоможе ошуканим вкладникам банків повернути свої гроші.

tsn.ua

Хочешь узнать больше - читай отзывы

← Вернуться на предыдущую страницу

Читайте также:

Британия допустила превентивный ядерный удар 24 апреля 2017

Соответствующий приказ может быть отдан, даже если для самой Великобритании угрозы ядерного удара нет.

Моряк спас застрявшего в сетях кита 24 апреля 2017

На опубликованных ниже кадрах запечатлено, как моряк, примерившись, прыгает с большой высоты, а затем подплывает к носу кита. Вскоре на помощь мужчине приходит его коллега на шлюпке. Вместе они освобождают крупное млекопитающее.

В Украине с начала 2018-го меняются нормы ввоза автомобилей 24 апреля 2017

В новом году украинцы смогут ввозить автомобили, выпущенные только после 2016 года.

+ Добавь комментарий
 

Вас могут заинтересовать эти отзывы

Luvion 5.0
Luvion

Отзывов: 1

Vero Moda 5.0
Vero Moda

Отзывов: 1

Каталог отзывов

×

Выберите область поиска

  • Авто
  • Одежда / аксессуары
  • Работодатели
  • Другое