Іран відповів ЄС на проект відновлення ядерної угоди - ЗМІ

17 августа 2022

Тегеран направив до Брюсселя офіційну відповідь на запропонований проект відновлення ядерної угоди 2015 року. Про це 15 серпня повідомило Politico.

Як уточнив виданню високопоставлений західний чиновник, реакцію Ірану на пропозицію ЄС було отримано у понеділок увечері.

Зазначається, що Тегеран все ще має сумніви щодо відновлення Спільного всеосяжного плану дій (СВПД), який він уклав зі світовими державами.

Відповідь здебільшого зосереджена на невирішених питаннях, пов'язаних із санкціями та гарантіями. Протягом останніх кількох місяців Іран постійно вимагав гарантій того, що зможе скористатися економічними вигодами від відновлення угоди.

За словами джерела Politico, реакція Тегерана не містить додаткових вимог щодо розслідування походження численних слідів ядерних матеріалів, виявлених інспекторами МАГАТЕ на різних об'єктах у країні.

Як відомо, Іран наполягає на тому, що ядерна угода може бути відновлена ​​лише у випадку, якщо розслідування МАГАТЕ буде закрито раз і назавжди.

У Євросоюзі розробили пропозицію, яка дозволить це зробити, якщо МАГАТЕ підтвердить, що Іран надав достовірні відповіді про походження слідів урану до так званого дня повторного впровадження, коли ядерна угода набуде чинності.

Однак, ця пропозиція також дозволить Ірану заблокувати день повторного впровадження, якщо розслідування залишиться відкритим.

Чи прийняв Тегеран угоду Брюсселя, або відхилив її - поки що не відомо. При цьому отримана відповідь свідчить про те, що Іран хоче продовжити переговори щодо деяких аспектів проекту.

Раніше повідомлялося, що Європейський Союз висунув остаточний текст пропозиції щодо відновлення ядерної угоди з Іраном 2015 року.

Нагадаємо, у травні 2018 року президент США Дональд Трамп ухвалив рішення про вихід Вашингтона з угоди щодо ядерної програми Тегерана та відновлення жорстких санкцій проти країни.

У відповідь Іран відмовився від обмежень у ядерних дослідженнях.

Адміністрація нинішнього американського лідера Джо Байдена запропонувала зняти заходи, якщо Тегеран повернеться до виконання Спільного всеосяжного плану дій.

korrespondent.net

Хочешь узнать больше - читай отзывы

← Вернуться на предыдущую страницу

Читайте также:

У Києві жінці з ураженими різними пухлинами нирками врятували орган завдяки унікальній операції (відео) 25 сентября 2022

Пухлини у нирках Тетяни були різного походження, і полтавські медики допомогти жінці не змогли.

РФ закриє кордон через мобілізацію - ЗМІ 25 сентября 2022

У Росії планують уже за кілька днів закрити кордон для всіх чоловіків та жінок, які можуть потрапляти під мобілізацію.

Понад 20 країн мають намір включитися у справу України проти Росії у ЄСПЛ 25 сентября 2022

Також акредитації домагається Женевська академія міжнародного гуманітарного права та прав людини як неурядова організація.

 

Вас могут заинтересовать эти отзывы

Каталог отзывов

×

Выберите область поиска

  • Авто
  • Одежда / аксессуары
  • Работодатели
  • Другое