РФ готова вийти із ЗАЕС в обмін на гарантії від України - ЗМІ

3 декабря 2022

Кремлівський режим розглядає варіант виведення російських військ із захопленої Запорізької АЕС в обмін на гарантії безперебійного транзиту нафти та газу територією України. Про це у п'ятницю, 2 грудня, заявило видання Meduza з посиланням на наближені до Кремля джерела.

"Готовність до угоди (щодо поверненням під контроль об'єкта Україні чи МАГАТЕ - ред.) є. Качати та продавати (нафту та газ - ред.) дуже важливо для російського бюджету", - стверджує співрозмовник ЗМІ.
 
Росія хоче гарантій безперебійного транзиту нафти південною гілкою трубопроводу Дружба, якою російська нафта постачається до Угорщини, Словаччини, Чехії та Польщі, що становить третину всіх поставок до Європи.
 

Джерела зазначають, що після 5 грудня, коли почне діяти ембарго на імпорт російської нафти морем, Дружба стане головним способом транспортування російської нафти до Європи.
 
Українську ділянку Дружби контролює компанія Укртранснафта, яка має технічну можливість зупинити транзит.
 
Наразі постачання трубопроводом ідуть з перебоями через ракетні удари росіян по українській інфраструктурі.
 

Росія продовжує використовувати українську газотранспортну систему, хоч і скоротила постачання на третину.
 
Наразі між українським Нафтогазом та російським Газпромом тривають судові розгляди щодо термінів та обсягів оплати за транзит. Російський монополіст відмовляється платити вчасно та в повному обсязі.
 

Видання звернулося за коментарем до прес-секретаря президента Росії Дмитра Пєскова. Він у своєму коментарі ЗМІ заперечує можливість угоди.
 
Нагадаємо, гендиректор МАГАТЕ Рафаель Маріано Гроссі заявив, що рішення щодо безпеки Запорізької АЕС може бути досягнуто вже до кінця цього року.
 
Крім того, глава МАГАТЕ обговорив з директором Росатому безпеку навколо ЗАЕС.

korrespondent.net

Хочешь узнать больше - читай отзывы

 

← Вернуться на предыдущую страницу

Читайте также:

Великі зимові штрафи для водіїв: що треба знати 15 января 2026

Великі зимові штрафи для водіїв: що треба знати

Вагітна Гросу пожалілася на набрану вагу та розказала, на яку їжу її тягне 15 января 2026

30-річна співачка Аліна Гросу, яка нещодавно оголосила про вагітність первістком, розповіла, як змінилися її смакові вподобання.

В мережу потрапила історія кохання нового міністра оборони Михайла Федорова і його дружини Анастасії 15 января 2026

14 січня Михайло Федоров, колишній перший віцепрем'єр та міністр цифрової трансформації, став новим міністром оборони. Призначення вже встигла прокоментувати його дружина Анастасія. 

 

Вас могут заинтересовать эти отзывы

Medion Group 3.0
Medion Group

Отзывов: 1

Toyota ProAce Verso 4.9
Toyota ProAce Verso

Отзывов: 2

Medion Group 4.0
Medion Group

Отзывов: 2

Каталог отзывов





×

Выберите область поиска

  • Авто
  • Одяг / аксесуари
  • Роботодавці
  • Інше