РФ хоче від США поступок по Україні в обмін на переговори щодо РСМД - ISW

10 июня 2025

Російський диктатор Володимир Путін, схоже, відмовляється від двосторонніх переговорів із США щодо контролю над озброєннями, щоб отримати поступки щодо війни в Україні. Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW) за понеділок, 9 червня.

У звіті зазначається, що прессекретар Кремля Дмитро Пєсков відповів на запитання про скасування Росією мораторію на розміщення ракет наземного базування, заборонених Договором про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності (РСМД), заявивши, що Росія зберігає "свободу дій", повторивши заяву заступника міністра закордонних справ Росії Сергія Рябкова від 7 червня про те, що "односторонній мораторій" Росії на розгортання таких ракет наближається до "логічного завершення".

Рябков також заявив, що Росії та США потрібна "надійна... військово-політична основа" для відновлення переговорів щодо контролю над озброєннями, і що Сполучені Штати повинні бути готовими поважати "фундаментальні інтереси" Росії для нормалізації двосторонніх відносин.

Там також вказують, що Рябков заявив, що дії США щодо війни в Україні можуть продемонструвати серйозність намірів Сполучених Штатів поліпшити відносини з Росією. При цьому міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров також заявив, що Росія буде готова відновити переговори про стратегічну стабільність зі Сполученими Штатами, коли вони будуть проходити на рівних.

"Офіційні особи Кремля, схоже, стверджують, що готовність Росії брати участь у переговорах щодо контролю над озброєннями зі Сполученими Штатами в майбутньому залежить від отримання Росією превентивних поступок від Сполучених Штатів щодо війни в Україні", - резюмують аналітики.


Зауважимо, США вважають, що Росія порушувала Договір про ліквідацію ракет середньої та меншої дальності (ДРСМД), укладений у 1987 році. Зокрема, мова про ракету 9М729 комплексу Іскандер, яка має дальність, що перевищує 500 км, дозволяючи їй уразити цілі в Західній Європі при розміщенні в Калінінградській області.

Москва заперечує порушення Договору. У 2019 році Росія пропонувала США і НАТО мораторій на розміщення таких ракет у Європі.

Як повідомлялося, днями Рябков заявив, що Росія може вийти з мораторію на розміщення наземних ракет середньої та меншої дальності (РСМД), оскільки, мовляв, "вимушена реагувати на появу нових і дуже чутливих ракетних загроз".

Нагадаємо, поки світова увага зосереджена на війні в Україні, Росія активно нарощує військову присутність біля кордонів Фінляндії та країн Балтії. За даними західної розвідки, Кремль готується до можливого військового протистояння з НАТО. 

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp

korrespondent.net

Хочешь узнать больше - читай отзывы

← Вернуться на предыдущую страницу

Читайте также:

Міністр оборони Польщі прибув з візитом у Київ 18 сентября 2025

Владислав Косіняк-Камиш прибув до Києва разом з делегацією свого відомства, а також Збройних сил Польщі.

В США зняли з ефіру найпопулярніше ток-шоу після коментарів про Чарлі Кірка 18 сентября 2025

Президент США Дональд Трамп, перебуваючи з візитом у Великій Британії, привітав таке рішення телеканалу.

Apple Watch навчилися попереджати користувачів про повільну зарядку 18 сентября 2025

Apple Watch навчилися попереджати користувачів про повільну зарядку

 

Каталог отзывов





×

Выберите область поиска

  • Авто
  • Одяг / аксесуари
  • Роботодавці
  • Інше