РФ легалізує трудове рабство - розвідка

13 октября 2025

Росія опинилася в пастці власної демографічної та трудової політики: попри критичну залежність від іноземних працівників, влада посилює обмеження для мігрантів і фактично узаконює експлуатацію. Про це повідомляє Служба зовнішньої розвідки України.

Так, кількість громадян Індії, які приїжджають до росії з метою працевлаштування, за минулі п’ять років зросла у 22 рази. Якщо у 2020 році реєструвалося лише 813 в’їздів із робочими цілями, то у 2025-му їхня кількість перевищила 17,7 тисячі.

У СЗРУ відзначили, що така динаміка пояснюється гострим дефіцитом робочої сили, особливо в будівництві, промисловості та сільському господарстві. Лише з агропромислового комплексу рф щороку вибуває близько 150 тисяч працівників.

Після обмежень для мігрантів із країн СНД Москва переорієнтувалася на Південну Азію. У 2025 році кількість індійських трудових мігрантів може зрости ще удвічі порівняно з попереднім роком. Для них виділено 71,8 тисячі квот із загального обсягу в 234,9 тисячі для іноземних спеціалістів.

Тоді як російський бізнес розглядає можливість залучення робочої сили з Непалу, В’єтнаму та Бангладеш. Для компаній у будівництві, роздрібній торгівлі та сфері послуг це спосіб компенсувати кадровий дефіцит. Втім, за фасадом офіційної політики приховується інша реальність – легалізоване трудове рабство.

Показовим прикладом є ситуація з громадянами Північної Кореї. Тисячі з них в’їжджають до РФ під виглядом студентів, які нібито проходять практику, але фактично працюють у нелюдських умовах. Це прямо порушує санкції ООН, які сама Росія підписала. Корейці працюють по шість днів на тиждень, іноді до 20 годин на добу, а їхню зарплату ділять між собою влада КНДР та російські компанії.

Паралельно російська влада намагається залучити внутрішні резерви. Уряд відновив індексацію пенсій пенсіонерам, які працюють, і спростив найм неповнолітніх. Проте, як наголосила голова Центробанку Ельвіра Набіулліна, навіть за умов зниження напруги на ринку праці дефіцит робочих рук залишатиметься через "серйозні структурні зміни" в економіці.

На цьому тлі регіони продовжують проводити антиміграційну політику. У Новосибірській області мігрантам заборонили працювати в їдальнях, спортивних закладах та сфері вантажоперевезень. Раніше там уже діяли обмеження на роботу іноземців у дошкільній освіті, таксі та торгівлі алкоголем і тютюном. Додатково Міністерство внутрішніх справ РФ почало збирати дані про дітей мігрантів, які не були зараховані до шкіл, зокрема через невдале складання мовного тесту.

Відтак, відзначає відомство, РФ опинилася у парадоксальній ситуації: з одного боку – країна критично залежить від іноземної робочої сили, з іншого – створює умови, що дедалі більше нагадують системне трудове рабство.

Раніше повідомлялося, що Росія почала залучати трудових мігрантів із М’янми - однієї з найбідніших країн світу.

Нагадаємо, у 2024 році до Росії на роботу вирушили тисячі працівників із КНДР.

Як відомо, в РФ зафіксували найбільший за всю історію дефіцит кадрів. 

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp

korrespondent.net

Хочеш дізнатися більше — читай відгуки

← Вернуться на предыдущую страницу

Читайте также:

SpaceX хоче надати кожному смартфону 150 Мбіт/с з космосу — Starlink радикально прискориться після модернізації 28 февраля 2026

SpaceX представила більш детальну інформацію про свої плани щодо забезпечення стільникового зв'язку п'ятого покоління (5G) за допомогою своєї супутникової групи Starlink. Компанія планує досягти швидкості 150 Мбіт/с на користувача. У цьому випадку продуктивність супутникового стільникового зв'язку Starlink досягне швидкості традиційних наземних мереж 5G.

Новий іспанський електрокар за 26 000 євро показали до офіційної прем’єри 28 февраля 2026

Новий іспанський електрокар за 26 000 євро показали до офіційної прем’єри

Anthropic відмовила Пентагону в необмеженому військовому застосуванні штучного інтелекту, незважаючи на загрози 28 февраля 2026

Anthropic відмовилася виконати вимогу Міністерства оборони США надати необмежений доступ до своїх ІІ-технологій, незважаючи на те, що це ставить під загрозу її контракт з військовим відомством на $200 млн. На зустрічі в Білому домі міністр оборони Піт Хегсет (Pete Hegseth) дав компанії час на роздуми щодо пропозиції до кінця робочого дня в п’ятницю, але компанія вже в четвер оголосила про відмову.

 

Вас могут заинтересовать эти отзывы

maybeloan.com 5.0
maybeloan.com

Отзывов: 1

Каталог отзывов





×

Выберите область поиска

  • Авто
  • Одяг / аксесуари
  • Роботодавці
  • Інше