6 сентября 2023
Росія намагається через свою пропаганду зробити винними у спалаху легіонельозу в Польщі українців, які рятуються від війни. Про це у понеділок, 4 вересня, повідомив Заступник міністра-координатора спеціальних служб і уповноважений уряду з питань безпеки інформаційного простору Республіки Польща Станіслав Жарин н сторінці в Х (Twitter).
"Росія швидко скористалася можливістю просувати типову брехню" - зазначив він.
Він зазначив, що росіяни планували посіяти паніку у польських містах.
"Ми бачили меседжі, які вписуються в типову лінію впливу Росії на Польщу. Були спроби показати, що легіонела - це результат прийому українських біженців, що це хвороба, принесена з України до Польщі", - зазначив він.
Жарин пояснив, що Росія "також представила абсурдні тези про те, що де-факто легіонельозу в Польщі не було, і що те, що відбувається насправді, є спробою приховати той факт, що Польща масово відправляє солдатів і найманців в Україну".
"Такого роду нісенітниці та абсурди - це типова лінія впливу Росії, яка, з одного боку, намагається розпалити недовіру між поляками та українцями, намагається розпалити ненависть між нашими суспільствами. А з іншого боку, намагається показати, що Польща бере безпосередню участь у військових діях, є країною, яка провокує, ескалує і втягує Захід у війну з Росією", - вважає він.
За словами заступника міністра-координатора спецслужб, "всі ці дії розраховані на те, щоб розхитати співпрацю між Заходом і Україною".
"Росія наразі розглядає свою інформаційну діяльність як елемент війни проти України", - підкреслив Жарин.
Легіонельоз ("хвороба легіонерів", пітсбурзька пневмонія, понтіакська лихоманка) - гостре інфекційне захворювання, яке викликають мікроорганізми, що належать до роду Legionella.
Воно, як правило, протікає з вираженою лихоманкою, загальною інтоксикацією, ураженням легень, центральної нервової системи, органів травлення. Можливий розвиток синдрому поліорганної недостатності.
У Підкарпатському воєводстві Польщі кількість померлих внаслідок легіонельозу зросла до 19 осіб.
Нагадаємо, епіцентром захворювання стало місто Жешув - столиця Підкарпатського воєводства. Перший випадок зараження легіонельозом було виявлено 17 серпня. За даними міської влади, джерелом захворювання стала система водопостачання.
Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet
Хочешь узнать больше - читай отзывы
← Вернуться на предыдущую страницу
Як правильно протестувати навушники перед покупкою 8 февраля 2025
При тестуванні навушників важливо перевірити якість звуку, зручність використання та надійність конструкції. Правильна перевірка допоможе вибрати модель, яка відповідає вашим вимогам до звучання та комфорту
Вчені назвали напої, що значно підвищують ризик діабету 7 февраля 2025
Виявилося, що цукровмісні напої порушують баланс мікробіому кишківника.
В мережі показали, який вигляд мають королівські особи без макіяжу. Рідкісні фото 7 февраля 2025
Від Кейт Міддлтон до королеви Летиції: який вигляд мають королівські особи без макіяжу. Рідкісні фото Багато сучасних королівських жінок усе частіше обирають природний вигляд