17 мая 2025
Встановлено імена 108 608 російських військових, які загинули під час повномасштабного вторгнення в Україну, з них понад 5 тисяч офіцерів. Про це йдеться у спільному звіті російської служби ВВС та Медіазони, підготовленому на основі відкритих даних.
Підтверджено загибель 144 полковників, 380 підполковників і 675 майорів, 5037 офіцерів, 10 генералів і 1199 старших офіцерів. Втрати серед молодших офіцерів сягнули 3828 осіб.
Зазначається, що у перший рік вторгнення кожен п'ятий встановлений загиблий був командиром, і більшість їх мали звання від лейтенанта до капітана, зазначають журналісти.
За їхніми словами, у російській армії саме молодші офіцери відіграють ключову роль на полі бою.
"Вони відповідають за підготовку своїх взводів, рот чи батальйонів, а також вирішують, як саме діятимуть солдати на передовій. Великі втрати лейтенантів і капітанів на початку вторгнення призводили до паралічу управління, порушення постачання і проблем у взаємодії з іншими родами військ - насамперед з артилерією", - йдеться у звіті.
Серед старших офіцерів найбільші втрати були зафіксовані на початку вторгнення - тоді їхня частка серед загиблих сягала 20%. Це пояснювалося тим, що багато полковників і підполковників російських сил керували підрозділами спецпризначенців та елітними полками.
Як зазначають журналісти, у російській армії (особливо у перший рік війни) багато поранень кінцівок ставали для офіцерів смертельними через нестачу сучасних особистих аптечок.
Повідомляється, що до літа 2022 року російська армія змогла частково налагодити логістику та зв'язок, генерали та інші старші офіцери перемістилися у глибший тил.
На наступному етапі війни російська армія також стала менше проводити складні тактичні операції за участю командирів елітних частин, посилаючи в штурми добровольців. У результаті до весни 2025 року частка офіцерів у загальній кількості втрат скоротилася до 2-3%.
Зазначається, що російська армія та особливо офіцерський корпус показали здатність до швидкого навчання та відновлення втрат.
"Але у випадку з офіцерами люди, які приходять на заміну загиблим командирам, часто не мають такого ж рівня знань і навичок", - йдеться у звіті.
Кожен четвертий загиблий, за даними журналістів, підписав контракт на службу в армії вже після початку повномасштабної війни.
За кількістю підтверджених втрат лідирують Башкортостан, Татарстан та Свердловська область.
Нагадаємо, державні установи російської республіки Башкортостан публічно визнали загибель 5000 військовослужбовців у війні проти України.
Як повідомлялося, за даними Генштабу, Сили оборони за добу знешкодили 1100 окупантів. Загальні бойові втрати росіян з 24.02.22 по 16.05.25 орієнтовно склали близько 971 690 осіб.
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp
Хочешь узнать больше - читай отзывы
← Вернуться на предыдущую страницу
В Україні планують запровадити платні дороги: деталі та перспективи 31 марта 2026
В Україні планують запровадити платні дороги: деталі та перспективи
Комплексне лікування зубів у Вінниці: від діагностики до відновлення 31 марта 2026
Dr.Miller: dr.miller.vn.ua відрізняється не тільки досвідченим та фаховим медичним персоналом, але й сучасним інноваційним обладнанням, як діагностичним, так і терапевтичнім
Представлено флагман Vivo X300s з камерою Zeiss на 200 Мп, чипом Dimensity 9500 31 марта 2026
Лінійка смартфонів vivo поповнилася новою моделлю X300s, яка за характеристиками та ціною зайняла проміжну позицію між базовою 6,3-дюймовою версією X300 та більшою версією Pro з діагоналлю екрану 6,78 дюйма.