17 января 2025
Росія та Іран уклали нову двосторонню угоду про співпрацю, яка отримала назву Договір про всеоб'ємне стратегічне партнерство. Підписи під документом поставили російський диктатор Володимир Путін і президент Ірану Масуд Пезешкіан в п'ятницю, 17 січня.
Договір складається із 47 статей і охоплює всі сфери, включаючи оборону, боротьбу з тероризмом, енергетику, фінанси, транспорт, промисловість, сільське господарство, культуру, науку та технології.
При цьому стверджується, що угода не передбачає взаємної захисту у разі нападу та не містить згадувань конкретних країн і військових блоків.
Путін назвав підписаний договір "проривним". Він згадав по намір "вивести відносини на якісно новий рівень".
"Документ націлений на створення необхідних умов для стабільного і стійкого розвитку Росії, Ірану та всього нашого Євразійського регіону", – сказав він.
У свою чергу Пезешкіан заявив, що угода "відкриває нову сторінку" у відносинах Ірану та РФ, особливо в торгівлі.
Раніше ЗМІ повідомили, що Іран відмовився визнавати російськими Крим, а також інші окуповані території України в новій угоді про партнерство.
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp
Хочешь узнать больше - читай отзывы
← Вернуться на предыдущую страницу
Економісти Кремля зафіксували скорочення реальних доходів росіян 27 мая 2026
Споживання домашніх господарств є основним драйвером економіки, але воно впирається у можливості нарощування оплати праці.
Кількість учасників Чеської ініціативи для України скоротилася вдвічі 27 мая 2026
Ініціатива все ще діє, але нова складність полягає в тому, що лише близько дев’яти держав-членів роблять фінансовий внесок.
Caviar перетворила iPhone 17 Pro Max на золотий «трампофон» за $10 500 27 мая 2026
Виробник ексклюзивних модифікацій смартфонів Caviar представив кастомізований iPhone 17 Pro Max під назвою T-Great. Новинка стала люксовою альтернативою пристрою T1 Phone від компанії Trump Mobile, постачання якого розпочалися лише нещодавно після низки затримок і проблем із контролем якості.