15 июня 2026

У Києві під час обстрілу у ніч на 15 червня Росія завдала удару по Національній кіностудії імені Олександра Довженка. Внаслідок обстрілу виникла пожежа – вогонь знищив найбільшу і найстарішу костюмну колекцію України.
Про це на своїй сторінці в соцмережі Facebook повідомила віцепрем’єр-міністр з гуманітарної політики України – міністр культури Тетяна Бережна. Росія продовжує атакувати цивільну інфраструктуру нашої країни.
"Ще один надзвичайно важкий злочин росіян проти української культури. Росія атакувала Національну кіностудію імені Олександра Довженка в Києві. Одну з найстаріших кіностудій України", – написала Бережна.

За словами посадовиці, внаслідок терористичної атаки виникла пожежа, обстрілом пошкоджено костюмний цех. На жаль, країна-варвар знищила найбільшу і найстарішу костюмну колекцію України. У студії перебували близько ста тисяч костюмів і три мільйони одиниць різноманітного одягу. Також пошкоджено інші корпуси та будівлі кіностудії.


Наразі на місці працюють рятувальні та екстрені служби, тривають заходи з ліквідації наслідків атаки та забезпечення безпеки.
"Росія продовжує цілеспрямовано атакувати не лише цивільну інфраструктуру та мирних людей, а й культурні інституції, які зберігають українську ідентичність, пам'ять та історію. Знищення культурних осередків є спробою завдати удару по пам'яті, історії та самобутності українського народу", – констатувала Бережна.

За словами директора кіностудії імені Довженка Андрія Дончика, внаслідок російського обстрілу знищено цех, де десятиліттями зберігалася унікальна колекція костюмів, зокрема з класичних стрічок "За двома зайцями" та "Тіні забутих предків".
"Близько 100 тисяч костюмів з українських фільмів втрачені назавжди", – констатував Дончик.
Як повідомляв OBOZ.UA, у ніч на 15 червня Росія здійснила чергову атаку на Київ, запустивши ракети та дрони. Військові країни-агресорки цілеспрямовано вдарили по Успенському собору Києво-Печерської лаври: безпілотник влучив у дах будівлі, там виникла пожежа.
Лише перевірена інформація у нас в Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!
Хочеш дізнатися більше — читай відгуки
← Вернуться на предыдущую страницу
США та Іран дистанційно підпишуть угоду - ЗМІ 15 июня 2026
Рішення про дистанційний формат підписання ухвалили з логістичних причин, зокрема через графіки високопосадовців, залучених до переговорів.
Фахівці відповіли чи правда, що ЕКЗ провокує онкологічні хвороби 15 июня 2026
Гуляють чутки про те, що екстракорпоральне запліднення може спричинити рак. Чи так це насправді?
Веб-версія Google Earth отримала загальнодоступний авіасимулятор 15 июня 2026
Ідея вбудувати в картографічний сервіс Earth симулятор авіапольотів відвідала Google ще в 2007 році, коли він з'явився в якості прихованої функції («пасхального яйця») настільної версії додатку. Понадобилося ще майже двадцять років, щоб аналогічну функцію реалізувати у веб-версії сервісу, зробивши її використання безкоштовним і відкритим.