Росія обходить санкції Байдена і нарощує постачання нафти до Азії - ЗМІ

12 марта 2025

Експорт російської нафти в Азію почав поступово зростати після адаптації до запроваджених санкцій адміністрацією президента США Джо Байдена 10 січня. Китай та Індія готові збільшити імпорт, оскільки трейдери і нафтопереробники знайшли способи обійти санкції.Про це повідомляє Bloomberg у вівторок, 11 березня.

За даними Kpler, очікується, що у березні постачання до Індії зросте до 1,92 млн барелів на день, що стане максимумом з липня 2024 року. Поставки до Китаю також зростуть, прогнозуючи 973 000 барелів на день у березні.

Вивезення нафти з російських портів за тиждень з 9 березня зросло на 300 000 барелів на добу. Три танкери, що більше року були заблоковані через санкції, прийняли вантаж у порту Приморськ на Далекому Сході, а кілька суден знову вийшли в море після тривалого простою. Водночас США посилили санкції щодо тіньового флоту, що експортує російську нафту, але нові переговори щодо мирного вирішення війни в Україні можуть призвести до ослаблення обмежень в енергетичному секторі.

Однак, як зазначає Bloomberg, не всі відправлені партії нафти можуть дістатися до покупців. Індія відмовляється приймати підсанкційні танкери, а більшість вантажів, що вивозяться з Арктики, слідують за довшими маршрутами, затримуючи доставку на кілька місяців. З 22 вантажів сахалінської нафти було доставлено лише вісім, а решта знаходиться в очікуванні на нафтових терміналах.

Індія починає приймати заявки на поставки нафти Urals для квітня, і попит на ці вантажі зріс завдяки новим танкерам, що раніше не здійснювали постачання на російсько-індійському маршруті. Крім того, страхуватиме танкери та вантажі компанія "Согласие", яку Індія авторизувала до лютого 2026 року.

Як відомо, Сполучені Штати Америки ввели масштабні санкції проти нафти з Росії.

Додамо, що Туреччина майже у чотири рази скоротила імпорт нафти з Росії після посилення санкцій США.

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp

korrespondent.net

Хочешь узнать больше - читай отзывы

← Вернуться на предыдущую страницу

Читайте также:

Британія та ФРН підпишуть оборонну угоду 17 июля 2025

Документ передбачає взаємодопомогу в разі нападу, спільну розробку ракет великої дальності та заходи, що стосуються торгівлі, транспорту та нелегальної міграції.

Сенатор Грем наполягає на законі щодо "драконівських" санкцій 17 июля 2025

Політик збирається обговорити законопроєкт з главою Білого дому і назвав документи на його користь.

Держдеп вдмовився називати країни, що купуватимуть зброю для України 17 июля 2025

Закупівлею зброї займатиметься НАТО, а Держдеп не буде обговорювати те, про що може говорити керівництво альянсу.

 

Вас могут заинтересовать эти отзывы

КСМ  
КСМ

Отзывов: 1

Каталог отзывов





×

Выберите область поиска

  • Авто
  • Одяг / аксесуари
  • Роботодавці
  • Інше