16 мая 2025
Російська влада, яка веде масштабну пропагандистську кампанію, системно перешкоджає висвітленню війни в Україні незалежними журналістами. Зокрема, Росія організовує прицільні удари по готелях і готельних комплексах на підконтрольній Україні території, де зупиняються представники ЗМІ. Про це мовиться у новому звіті, підготовленому міжнародною організацією "Репортери без кордонів" (RSF) у співпраці з українською ініціативою Truth Hounds.
У документі наголошується, що з початку повномасштабної війни до березня 2025 року російські війська завдали ударів щонайменше по 25 готелях, розташованих поблизу лінії фронту.
RSF вважає ці атаки частиною кампанії, спрямованої на перешкоджання діяльності журналістів.
Спершу такі обстріли були поодинокими, але згодом почастішали. Згідно з дослідженням, останнім часом Росія використовує високоточні засоби ураження - зокрема, балістичні та крилаті ракети. На думку авторів звіту, це свідчить про "перехід від епізодичних інцидентів до постійної загрози" для працівників медіа. Удари по готелях, мовиться у звіті, є "частиною ширшої стратегії, спрямованої на унеможливлення незалежного репортажу з лінії фронту".
За даними RSF, у результаті обстрілів було поранено 24 журналісти, один - загинув. Опитування, проведене організацією, засвідчило, що 13% редакцій припинили відрядження до зони бойових дій або скоротили їх кількість через загрози та складну логістику.
Міністерство оборони Росії зазвичай заявляє, що завдає ударів по об’єктах, де перебувають українські військові. Однак, регіональна директорка RSF по Україні Полін Мофре заявила: "Будівлі, що стали об’єктами нападів, не є "українськими військовими базами", а журналісти, які там перебували, - не "найманці".
Вона додала, що реальність "суперечить дезінформаційному наративу, який безперервно просувається на всіх рівнях російської держави та прокремлівськими ЗМІ". За її словами, удари по готелях - це "частина масштабної стратегії, мета якої - посіяти страх і зменшити висвітлення війни".
Через поганий стан доріг у прифронтових районах і велику відстань між ділянками фронту, журналісти намагалися зупинятися у найближчих відносно безпечних містах. Тепер же їм доводиться або шукати орендоване житло, або витрачати багато годин на дорогу з далеких міст, таких як Дніпро.
Французька продюсерка Віолетта Педорич, яка працює з кількома західними ЗМІ, була поранена внаслідок удару двох російських ракет по готелю "Парк" у Харкові. У коментарі The Washington Post вона розповіла, що її команда регулярно зупинялася саме в цьому готелі, який вважали безпечним, бо він був розташований поза центром міста.
"Ми ніколи не бачили там військових", - додала вона.
Після поранення Педорич продовжує працювати в прифронтових районах, проте, тепер зупиняється лише у приватних квартирах.
Нагадаємо, у 2024 році кількість цивільних, які були вбиті або поранені через війну в Україні, зросла на 30% у порівнянні з попереднім роком. Про це під час засідання Ради Безпеки ООН заявила заступниця Генерального секретаря ООН з політичних питань Розмарі Дікарло.
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp
Хочешь узнать больше - читай отзывы
← Вернуться на предыдущую страницу
Сирія витурила Росію з порту Тартус та віддала його ОАЕ 16 мая 2025
Новий договір з Еміратами укладено після розірвання угоди з РФ про спільне з сирійським урядом управління портом.
Мерц сказав, коли будуть нові санкції ЄС проти РФ 16 мая 2025
Німецький лідер також заявив про "незручне становище" Путіна після неявки на переговори, які він сам запропонував.
Медзаклади сплачуватимуть штрафи за вимогу оплати з пацієнтів: як це відбуватиметься 16 мая 2025
Медзаклади, які мають договори з НСЗУ, сплачуватимуть штрафи за неправомірну вимогу оплати медичних послуг під час лікування пацієнтів.