10 мая 2025
Росія маскує нестачу систем ППО на Далекому Сході макетами після передислокації комплексів С-300 та С-400 до західних регіонів. Про це з посиланням на дані японських OSINT-дослідників повідомив керівник Центру протидії дезінформації при Раді національної безпеки і оборони Андрій Коваленко у п’ятницю, 9 травня.
"Японські ОСІНтери виявили, що РФ замінила частину пускових установок ППО С400 та С300 на Далекому Сході - макетами", - зауважив він.
Коваленко зазначив, що за наявною інформацією, РФ дійсно перетягнула частину ППО з Далекого Сходу поближче до європейської частини росії, а саме: до порту Усть-Луга, аеродромів Енгельс, Саваслейка, і до Московської області.
Раніше на Далекому Сході росіяни тримали приблизно 24 пускові установки С-400 та 12 пускових С-300. Нині ж їхня кількість там скоротилася.
"У РФ є втрати ППО внаслідок ударів, через що вони тягнуть їх з Далекого Сходу і намагаються це замаскувати макетами", - пояснив Коваленко.
Нагадаємо, українські військові нанесли успішний удар балістичними ракетами ATACMS по позиціям російської ППО біля тимчасового окупованого міста Моспіно у Донецькій області.
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp
Хочешь узнать больше - читай отзывы
← Вернуться на предыдущую страницу
Репяхова похвалилася своїми досягненнями за 2025-й рік на яскравих фото 22 декабря 2025
Дружина співака Віктора Павліка, блогерка Катерина Репяхова вирішила не чекати до Нового року, а одразу взялася підбивати підсумки року.
У Путіна відреагували на пропозиції Києва та ЄС 22 декабря 2025
Пропозиції, які "внесли або намагаються вносити європейці з українцями, точно не покращують" мирний план, заявив Юрій Ушаков.
В найбільшому ТРЦ Естонії стався вибух 22 декабря 2025
Сміттєвий бак вибухнув у торговельному центрі Ülemiste, в результаті інциденту постраждав співробітник.