9 мая 2025
Росія розширює виробничі потужності Бійського олеумного заводу (БОЗ) в Алтайському краї для збільшення випуску вибухових речовин, що використовуються в артилерійських снарядах. Про це свідчать документи Міноборони РФ на порталі держзакупівель і супутникові знімки, інформує Reuters у четвер, 8 травня.
Відповідно до проєктної документації, нова виробнича лінія дозволить випускати додатково 6 тисяч тонн гексогену щороку.
Бризантні вибухові речовини - це вибухові речовини, які швидко детонують і призначені для максимального руйнування. Гексоген входить до складу багатьох артилерійських снарядів, мін, ракет і авіаційних бомб, які, як відомо, Росія використовує на війні.
Завод входить до складу дзержинського Заводу імені Я.М. Свердлова. За словами експерта з вибухових речовин Мюнхенського університету Томаса Клапетке, це надзвичайно великий обсяг, який "суттєво посилить військові можливості Росії".
За розрахунками Reuters, такої кількості гексогену вистачить для виготовлення приблизно 1,28 мільйона артилерійських снарядів калібру 152 мм.
У документах міноборони РФ зазначається, що будівництво оцінене у 15,5 млрд рублів (189 млн дол.) і фінансується зі спеціального держфонду. Роботи стартували у 2023 році й мають завершитися до кінця 2025-го. На знімках видно, що на території площею щонайменше 0,7 кв. км споруджують близько 20 об’єктів - склади, тунелі, захисні стіни та залізничні колії.
Зауважується, що завод розташований за 3 тисячі кілометрів від Москви й поза зоною дії українських ударних дронів, які активно вражають російську оборонну промисловість.
Розширення виробництва вибухівки відбувається на тлі виснаження запасів у РФ та зростання залежності від постачань з Північної Кореї.
Так, за даними української розвідки, у 2024 році Росія виготовила близько 2 мільйонів артилерійських снарядів калібрів 122 і 152 мм, тоді як ще 2,7 мільйона отримала з КНДР.
"Збільшення обсягу вибухівки для боєприпасів є критично важливим для здатності Росії продовжувати війну", - заявив аналітик RUSI Джек Вотлінг.
Нагадаємо, Росія обходить санкції і значно наростила виробництво ракет.
Раніше у місті Чапаєвськ Самарської області РФ безпілотники атакували завод з виробництва вибухівки.
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp
Хочешь узнать больше - читай отзывы
← Вернуться на предыдущую страницу
РФ почне розробку найбільшого в світі родовища марганцю на ТОТ Запоріжжя 17 апреля 2026
Російське підприємство Реалі Інженеринг Інвест здобуло відповідну ліцензію на видобуток корисних копалин у лютому 2026 року.
Redmi Buds 8: Xiaomi знижує ціну, але зберігає потужний шумозаглушувач 17 апреля 2026
Redmi Buds 8: Xiaomi знижує ціну, але зберігає потужний шумозаглушувач
Росія готує новий наступ в Україні: деталі від ГУР 17 апреля 2026
РФ прагне захопити весь Донбас до вересня і для цього залучає стратегічні резерви чисельністю 20 тисяч військових.