8 июня 2025
Більшість громадян Росії виступає за "налагодження" відносин із країнами Заходу. Про це свідчать опитування Левади-центру.
Зокрема, такої позиції додержують практично 80% опитаних. Це на 28% росіян більше в порівнянні з торішнім опитуванням, що є максимальним показником за весь час спостережень.
Водночас проти того, що покращувати відносини із Заходом виступили 14% респондентів. Це рекордно низьке значення, принаймні з 2015 року.
На додачу до цього, росіяни вперше за 13 років перестали вважати США головним ворогом країни, свідчить травневе опитування Левада-Центру.
Згідно з дослідженням, 40% респондентів назвали Штати в числі "найворожіше налаштованих" до Росії країн світу. Частка таких відповідей за рік звалилася практично вдвічі — на 36 процентних пунктів.
Востаннє США поступалися лідерством у переліку "ворогів" у 2012 році: тоді найбільш "недружньою" країною росіяни називали Грузію. У 2006 році США поступалися першим місцем країнам Балтії.
Тепер найбільш "недружньою" стала Німеччина: її назвали 56% респондентів, хоча в передвоєнні роки таких було 16%, а в 2010-х — лишень 5%.
Друге місце з результатом 49% посіла Великобританія. Попри війну Росії з Україною, наша держава, згідно з цим опитуванням, опинилася на третьому місці серед "ворожих держав". За неї "віддали голос" 43% росіян. Водночас слід зауважити, що за три роки війни кількість тих, хто вважає Україну «ворогом», збільшилася на 13 процентних пунктів, та залишається нижчою, ніж у 2015-18 рр., коли досягала 50%.
"Друзями" РФ росіяни вважають Білорусь (80%), Китай (64%) та Казахстан (36%). На четвертому місці (32%) опинилася Індія, що стала після початку війни великим покупцем російської нафти. В топ-5 "друзів" Росія потрапила й Північна Корея. Так вважають 30% опитаних - в 10 разів більше, ніж до війни з Україною.
Як ми вже писали в березні, підтримка війни проти України серед жителів Росії зросла до максимуму. На думку росіян, так звані "мирні" переговори та закінчення війни мають відбутися на умовах Кремля.
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp
Хочешь узнать больше - читай отзывы
← Вернуться на предыдущую страницу
В Сінгапурі налагодили виробництво пальчикових батарейок з води та паличок 11 января 2026
У Сінгапурі реалізовано новий напрям у індустрії джерел автономного живлення — організовано масове виробництво екологічно чистого біорозкладного еквівалента лужних батарейок формату AA та AAA. Батарейки виготовляються з місцевої деревини з використанням води для електроліту. Доповнюють конструкцію електроди з цинку та марганцю, токсичність яких є низькою. В чергу за новинкою вишикувалися Logitech, Amazon, Apple Nimble та інші.
Ватикан просив США дати Мадуро втікти до Росії - ЗМІ 11 января 2026
Москва готова була надати венесуельському очільнику притулок. Дипломатичними зусиллями Ватикан намагався запобігти кровопролиттю.
Samsung показала складну OLED-панель без видимої складки — її можуть застосувати в iPhone Fold 11 января 2026
На своєму стенді на виставці CES 2026 компанія Samsung Display представила першу складну OLED-панель без видимих складок. Ймовірно, саме вона буде використовуватися в майбутньому смартфоні Galaxy Z Fold 8, вихід якого очікується в другій половині цього року. Вона також може бути використана в першому складному iPhone від Apple.