Екстрене підвищення ставки Центрального банку Росії 15 серпня не призвело до зміцнення рубля. Долар і євро відновили зростання на Московській біржі, повідомляє Bloomberg.
"Підвищення ставок нічого не вирішить. Вони можуть лише тимчасово пригальмувати темпи девальвації ціною повільнішого зростання ВВП", - зазначив старший стратег з ринків, що розвиваються, RBC Bluebay Asset Management Тімоті Еш.
За його словами, ключова проблема - це війна в Україні та санкції проти Росії, Центробанк РФ тут не владний.
Експерти вважають, що основний ефект курсового шоку ще попереду. Девальвація рубля обіцяє економіці розгін інфляції, який громадянам РФ ще належить відчути на своїх кишенях, причому, станеться це в найбільш невдалий для Кремля момент - перед президентськими виборами у 2024 році.
"Ефект перенесення в споживчі ціни досягне піку через приблизно шість місяців після курсового шоку. А споживча довіра, ймовірно, буде на мінімумі перед президентськими виборами в березні 2024 року", - прогнозує економіст по Росії Bloomberg Economics Олександр Ісаков.
Дані Московської біржі свідчать, що після позапланового засідання Центробанку, де ключову ставку було збільшено з 8,5% до 12% річних, курс долара, який вранці впав до 95,11 рубля зріс до 98,17 рубля. Євро подорожчав до 107,36 рубля, хоча в перші години торгів опустився нижче 104 рублів.
Нагадаємо, 14 серпня офіційний курс російської валюти перевищив позначку 101 рубль за долар, у той час, як євро коштував понад 111 рублів. 15 серпня Центробанк РФ на екстреному засіданні ухвалив рішення підвищити ключову ставку на 3,5 процентні пункти - з 8,5% до 12% річних.
korrespondent.net