12 декабря 2024

Марії Максаковій, російській оперній співачці та ексдепутатці Держдуми РФ від партії "Единая Россия", винесли вирок у Москві. Артистці, яка з 2016 року проживає в Україні, загрожує до шести років ув'язнення на батьківщині.
Московський суд заочно заарештував зірку за так звану діяльность проти національної безпеки Росії, повідомляють пропагандисти. Російські прокурори порушили кримінальну справу проти Максакової у вересні 2024 року. Усе через інтерв'ю співачки українському телеканалу "Сейчас", де вона закликала росіян допомагати Збройним силам України, а також виступила проти повномасштабного вторгнення, засудивши російських військовослужбовців.

Тоді ж на батьківщині колишню депутатку оштрафували за відсутність позначки так званого "іноагента", яку їй присудили у 2023 році. Зірку змушували виплатити 40 тисяч рублів. До цього Пресненський суд Москви присудив виконавиці штраф у розмірі 30 тисяч рублів за аналогічне правопорушення.

Нагадаємо, Марія Максакова народилася в радянсько-німецькій родині в Мюнхені у 1977 році. Ставши оперною співачкою росіянка виступала у провідних оперних залах Москви. У 2011-му Максакова балотувалася в Держдуму від "Единой России".

Навесні 2015 року артистка стала дружиною депутата Держдуми від КПРФ, члена комітету з безпеки і протидії корупції Дениса Вороненкова. Через рік у пари народився син. Однак у березні 2017-го Вороненкова застрелили в центрі Києва. Він поїхав з Росії у 2016-му на тлі кримінального переслідування за підозрою в шахрайстві і публічно відмовлявся від російського громадянства.
Раніше OBOZ.UA писав про те, як Лайма Вайкуле стала жертвою ображених росіян: яку нову брехню про проукраїнську співачку вигадала Z-пропаганда. Подробиці – у нашому матеріалі.
Хочешь узнать больше - читай отзывы
← Вернуться на предыдущую страницу
"Віддаляючись від вас": Орбан відповів на лист Ющенка 16 марта 2026
Угорський прем’єр закликав Ющенка попередити Зеленського "не шантажувати й не погрожувати" ані Угорщині, ані її очільникам.
Китай посилив військову присутність біля Тайваню 16 марта 2026
Протягом останньої доби тайванські військові виявили 26 китайських військових літаків, які діяли в районі Тайванської протоки.
Іран вдарив ракетою по посольству США у Багдаді 15 марта 2026
Комплекс американського посольства в іракській столиці є одним із найбільших дипломатичних об’єктів США у світі.